Nowa sala rehabilitacyjna, bus oraz winda zewnętrzna

 

      W miniony piątek 16.02.2018 roku w Centrum Edukacji i Rozwoju w Opocznie miało miejsce uroczyste oddanie do użytku Sali rehabilitacyjnej, busa do przewozu dzieci oraz windy zewnętrznej.

Środki przekazano z Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych – „ Program wyrównania różnic między regionami III”. Koszt zakupu busa wyniósł 153.615,00 zł kwota przyznana przez PFRON to 80.000,00 zł natomiast koszta budowy windy zewnętrznej oraz Sali do rehabilitacji to suma 322.443,47zł.  Ze środków PRFON dofinansowano 125.000,00zł.

Sala rehabilitacji, bus czy winda zewnętrzna w znaczący sposób przyczynią się do lepszego i sprawniejszego funkcjonowania dzieci i młodzieży w Centrum Edukacji i Rozwoju w Opocznie. Uroczystego poświęcenia dokonał ks. kan. Mieczysław Głogowski. W uroczystości wzięli udział uczniowie szkoły, którzy wraz z gronem pedagogicznym przygotowali fantastyczny występ w podziękowaniu dla przybyłych gości.

W uroczystościach wzięli udział: Poseł na Sejm RP Robert Telus, Starosta Opoczyński Józef  Róg, wicestarosta Marcin Baranowski, Z-ca burmistrza Anna Zięba, Przewodnicząca Rady Powiatu Maria Barbara Chomicz oraz przedstawiciele instytucji, które współpracują ze szkołą.