Mistrzostwa Powiatu Opoczyńskiego w lekkoatletyce dzieci i młodzieży szkolnej - "Spała 2018"

 

      9 marca w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich  w Spale  odbędą się XX Indywidualne Mistrzostwa powiatu opoczyńskiego w lekkoatletyce Dzieci i Młodzieży szkolnej SPAŁA 2018.

Organizatorem zawodów jest Powiat Opoczyński oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Opocznie. Uroczyste otwarcie odbędzie się o godzinie 9.15. Jest to jedno z największych wydarzeń sportowych w powiecie opoczyńskim, które cieszy się ogromna popularnością wśród  dzieci i młodzieży. Warto przypomnieć, iż udział w zawodach mogą brać zawodnicy/czki uczęszczający do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu opoczyńskiego i niemający przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w wyżej wymienionych zawodach, których macierzysta szkoła zgłosi do udziału w mistrzostwach.

Mistrzostwa honorowym patronatem objęli: Jan Widera - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. Natomiast opiekę medialną będzie sprawowała TVP Łódź.