Projekt ekologiczny w przedszkolu nr 4

 

      Przedszkole nr 4 wystartowało z projektem ekologicznym,  w którym dzieci od najmłodszych lat uczą się m.in. jak dbać o ekologię oraz o przyczynach smogu w naszym mieście.

Koncepcja ta odbywa się pod hasłem: „Nasza misja – STOP - niska emisja”.  Dzieciaki odbyły wykłady z Łukaszem Adamkiewiczem, który jest specjalistą w zakresie wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie.

Pan Łukasz Adamkiewicz przyjechał na zaproszenie pani Renaty Sobolewskiej - dyrektor przedszkola nr 4, oraz nauczycielki Katarzyny Siedleckiej, która jest koordynatorką całej koncepcji tego projektu. Prowadzili oni zajęcia pod tytułem „Smogowi STOP mówimy, Świeżego powietrza bronimy”.

Dzieciaki zapoznały się z tematami zanieczyszczeń powietrza, a dzięki eksperymentom mogły zobaczyć, jak wygląda cały ten proces. W projekcie nie mogło zabraknąć rodziców, dlatego dla nich również zorganizowany był warsztat noszący tytuł „Niska emisja”. Mówiono w nim o stężeniach zanieczyszczeń, wpływie smogu na zdrowie oraz o tym, jak zapobiegać takim zagrożeniom.  W warsztatach wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta oraz przedstawiciele innych placówek.