2018.02.06 - Opocznianin płk Paweł Wiktorowicz Dowódcą 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej

 

Pułkownik urodził się i mieszka w Opocznie.  Ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, komandos, żołnierz wojsk specjalnych. Jest absolwentem renomowanego kursu „ Zielonych Beretów” dla komandosów w Fort Bragg w USA. Dowódca kompanii specjalnej płetwonurków, ostatnio Szef oddziału Szkolenia Specjalistycznego w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej. Umie pracować z młodzieżą, przez 4 lata wychowawca w klasie mundurowej. Pułkownik Wiktorowicz jest człowiekiem ogromnej ilości pasji, instruktor nurkowania instruktor spadochronowy, ultra maratończyk, zawsze powtarza, iż historie tworzą ludzie a od każdego z nich można się wiele nauczyć.

Wojska Obrony terytorialnej to faktycznie piaty rodzaj sił zbrojnych tuż obok wojsk lądowych, powietrznych, specjalnych i marynarki wojennej, ich misją jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktów zbrojnych, oraz podczas klęsk żywiołowych.

Docelowo liczba żołnierzy Wojskowej obrony Terytorialnej sięgać będzie około 53000 a służba ma trwać od 1 roku do 6 lat. Do końca 2019 roku zaplanowano utworzenie 63 batalionów,  które wejdą w skład 17 Brygad podporządkowanych Dowództwu Wojsk Obrony Terytorialnej. Brygady są już formowane i właśnie od tego roku rozpoczęto proces formowania 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, jej dowództwo rozmieszczone będzie w Łodzi zaś Bataliony lekkiej piechoty zostaną rozmieszczone w Piotrkowie Trybunalskim, Łasku, Zgierzu i Skierniewicach.

Panu Pułkownikowi Pawłowi Wiktorowiczowi redakcja życzy wielu sukcesów zawodowych, wytrwałości w dążeniu do celów oraz uzyskiwania wyników i zamierzeń, które znajdą uznanie w opinii żołnierzy i przełożonych.