Informacje Straży Pożarnej za okres od 10.10.2022 roku do 16.10.2022 roku

 

W okresie od 10 października 2022 roku  do 16 października 2022 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Opocznie interweniowały przy następujących zdarzeniach:

 

10.10.2022 roku:

  • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Mniszków zadysponowane zostały do motocyklisty który uderzył w barierę na DK-12 w miejscowości Radonia gm. Mniszków. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, uprzątnięciu jezdni z pozostałości po wypadku drogowym.

12.10.2022 roku:

  • Zastęp PSP zadysponowany został do mężczyzny leżącego na wale koryta rzeki do połowy w wodzie w miejscowości Opoczno ul. Parkowa. Po dojeździe zastępu na miejsce zdarzenia potwierdziła się treść zgłoszenia. Mężczyzna przytomny w nielogicznym kontakcie, leżący na plecach na wale koryta rzeki do linii sutków w wodzie. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji poszkodowanego z wody, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej (wsparcie psychiczne, termoizolacja) i przekazaniu poszkodowanego ZRM,

13.10.2022 roku:

  • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Mniszków zadysponowane zostały do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych (brak osób poszkodowanych) na DK-12 w miejscowości Radonia gm. Mniszków. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji substancji ropopochodnej, uprzątnięciu z jezdni pozostałości po kolizji drogowej.
  • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Radzice Duże zadysponowane zostały do pożaru suchej trawy na nasypie kolejowym w miejscowości Brzuza gm. Drzewica. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się trawy, gaszeniu przy użyciu tłumic. Spaleniu uległo około 10 arów suchych traw na nasypie kolejowym.