Marsz Dla Życia i Rodziny

 

            W ubiegłą niedzielę odbył się VI Opoczyński Marsz Dla Życia i Rodziny. Hasło przewodnie tegorocznego Marszu - „ Polska Rodziną Silna”. Po uroczystej Mszy Świętej i przemarszu Opoczyńskich rodzin odbył się piknik rodzinny przy Miejskim Domu Kultury.

            Już po raz  szósty Opocznianie zebrali się, aby propagować wartości rodziny w dzisiejszym świecie.  Ten rok jest dla nas rokiem szczególnym, ponieważ przypada w rocznicę 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Natomiast rodzina stanowi fundament, na którym opiera się wychowanie młodego pokolenia. Jest skarbnicą życiowej wiedzy i przekaźnikiem wartości, które są dziś wyśmiewane, atakowane i niesprawiedliwie krytykowane. Z obawą obserwujemy coraz śmielsze próby zdegradowania rodziny i zastąpienia jej groźnymi ideologiami zawierającymi szkodliwe dla naszych dzieci treści. 

        Rodzina oparta na stabilnym związku małżeńskim to miejsce harmonijnego wzrastania młodego człowieka. Zapewnia ona szczęście, poczucie bezpieczeństwa, wsparcie w trudnościach i godną starość. Jeśli rodziny pozostaną Bogiem silne, cywilizacja życia zwycięży - mówi poseł Robert Telus, jeden z organizatorów marszu i imprezy.

            Piknik rodzinny rozpoczął się od wspaniałych występów opoczyńskich przedszkolaków, w między czasie odbywał się pokaz kulinarny Tomasza Jakubiaka, który na co dzień jest dziennikarzem kulinarnym oraz kucharzem. Opoczyńskie rodziny mogły zwiedzać stoiska wystawowe: Stowarzyszenia Innowatorów Wsi, Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Szpitala Powiatowego w Opocznie, PSP Opoczno, Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, Nadleśnictwa Opoczno, Przedszkoli: nr 4, 6, 8, , Opoczyńskiego  Ośrodka Przedszkolnego w Wójcinie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Centrum Edukacji i Rozwoju” w Opocznie, Rycerzy Kolumba, odbyły się również darmowe porady dietetyczne oraz poczęstunek przy stoisku Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Załężnej. Dzieci mogły również korzystać z dmuchańców, zjeżdżalni, przejażdżek kucykiem, waty cukrowej, popcornu, malowania buziek, zabaw z piaskiem kinetycznym. Wszyscy chętni również mogli zapoznać się z pracą policjanta i ratownika medycznego oraz uczestniczyć w pokazie pierwszej pomocy medycznej . Każda z atrakcji cieszyła się wielkim zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych.
            Wydarzenie zakończył zespół Filios Day, oraz długo oczekiwany zespół MASTERS, na którego koncercie zebrały się tłumy ludzi wspólnie śpiewających z artystami a sam koncert zakończył się gromkimi brawami i bisami.
            Patronat Honorowy nad niedzielną uroczystością objął  Biskup Diecezji Radomskiej- Henryk Tomasik.

Natomiast patronatem  medialnym w/w wydarzenie objęli:
TVP3 ŁÓDŹ; Telewizja Lokalna Opoczno; Radio Plus Radom; Gość  Niedzielny; Opoczyńska.pl. Radio Łódź, Tygodnik Katolicki Niedziela.


Zapraszamy do galerii!