16.03.2018 roku - spotkanie informacyjne na temat utworzenia opoczyńskiej kompanii WOT

 

W dniu 16.03.2018 roku w Starostwie Powiatowym w Opocznie odbyło się spotkanie informacyjne na temat utworzenia opoczyńskiej kompanii  Wojsk Obrony Terytorialnej.

Gospodarzem spotkania było Starostwo Powiatowe, a wszystkich uczestników spotkania przywitał wicestarosta Marcin Baranowski, natomiast całe spotkanie poprowadził Dowódca 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Paweł Wiktorowicz. W spotkaniu uczestniczyli również Poseł na Sejm RP Robert Telus, Starosta Opoczyński Józef Róg, Przewodniczaca Rady Powiatu Maria Barbara Chomicz oraz wójtowie poszczególnych gmin.

 Sala konferencyjna wypełniona była po brzegi a pytań zadawanych płk. Wiktorowiczowi nie było końca, pytano m.in. o warunki zdrowotne, o przeciwskazania do wstąpienia do służby w WOT, o testy sprawności fizycznej oraz o plan działania WOT, a także ile lat może mieć najstarszy uczestnik wstępujący w szeregi Wojskowej Obrony Terytorialnej.

Płk. Wiktorowicz omówił dokładnie wszystkie informacje i warunki zarówno zdrowotne jak i związane z codziennymi obowiązkami służbowymi z osobami zainteresowanym służbą w WOT.

Pierwsze planowane spotkanie z chętnymi do wstąpienia do Wojskowej Obrony Terytorialnej odbędą się już w kwietniu, jak mówi płk. Wiktorowicz, który sam osobiście je poprowadzi.

Chętni, którzy chcą zasilić szeregi Wojakowej Obrony Terytorialnej, powinni zgłosić się do odpowiedniego dla swojej miejscowości WKU i wypełnić stosowne dokumenty.

Przypominamy, że dla powiatu opoczyńskiego odpowiedzialne WKU mieści się w Tomaszowie Mazowieckim przy ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej 9.