WOT - 16.03.2018 roku - spotkanie informacyjne w Starostwie Powiatowym w Opocznie

 

Kompania Wojsk Obrony Terytorialnej!

W dniu 16.03.2018  o godzinie 16.00 w Starostwie Powiatowym w Opocznie odbędzie się spotkanie informacyjne na temat utworzenia kompanii w ramach 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych tą tematyką, aby móc głębiej zapoznać się z Działalnością 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, której dowódcą jest opocznianin płk. Paweł Wiktorowicz.

Wojska Obrony terytorialnej to faktycznie piąty rodzaj sił zbrojnych tuż obok wojsk lądowych, powietrznych, specjalnych i marynarki wojennej, ich misją jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktów zbrojnych oraz podczas klęsk żywiołowych.

Docelowo liczba żołnierzy Wojskowej obrony Terytorialnej sięgać będzie około 53000 a służba ma trwać od 1 roku do 6 lat. Do końca 2019 roku zaplanowano utworzenie 63 batalionów,  które wejdą w skład 17 Brygad podporządkowanych Dowództwu Wojsk Obrony Terytorialnej. Brygady są już formowane i właśnie od tego roku rozpoczęto proces formowania 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, jej dowództwo rozmieszczone będzie w Łodzi zaś Bataliony lekkiej piechoty zostaną rozmieszczone w Piotrkowie Trybunalskim, Łasku, Zgierzu i Skierniewicach.