Volley Żelazny ze Szczekocin wrócił z pucharem!

 

Celem drużyny przed rozpoczęciem ogólnopolskiego turnieju była pierwsza szóstka. Po kapitalnym turnieju udało się wejść do czwórki i rywalizować o najwyższe cele z najlepszymi drużynami. Za drużyną Volley Żelazny znalazły się ekipy grające w III ligach.

 

W niedzielę, 4 marca, w Szczekocinach odbył się II Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Dyrektora ZS w Szczekocinach pod honorowym patronatem burmistrza miasta i gminy Szczekociny.
Do turnieju zakwalifikowano 10 najlepszych drużyn, w tym drużyny oraz zawodnicy, którzy występują na co dzień w ligach zawodowych. Zespoły podzielono na 2 grupy, w których rywalizowano systemem każdy z każdym, 2 sety, bez względu na wynik. 1 wygrany set równał się 1 pkt. Opoczyński zespół po raz pierwszy brał udział w tak mocno obsadzonym turnieju i po raz kolejny mógł udowodnić wszystkim, że siatkarze z Opoczna potrafią.


Opoczyński team wyszedł z grupy bez porażki, zajmując w niej drugie miejsce z takim samym dorobkiem punktowym jak zwycięzcy grupy.
Gr. A
UKS Lider Szczekociny - Volley Żelazny Opoczno 1:1 (20:25;25:10)
Volley Żelazny Opoczno - Rawian Glass Kwiatonowice 2:0 (25:21;25:20)
Volley Żelazny Opoczno - Orły Jastrzębie Zdrój 1:1 (25:15;24:26)
Mazowsze Warszawa - Volley Żelazny Opoczno 0:2 (17:25;21:25)

 

W półfinale, w którym czekała już drużyna z Dęblina, siatkarze z Opoczna pokazali wolę walki i charakter w rywalizacji z późniejszymi triumfatorami całego turnieju.
Szkoła Orląt Dęblin - Volley Żelazny Opoczno 2:0 (25:18;27:25)
W meczu o III miejsce, zabrakło już zdecydowanie sił, gdyż rywale, mimo tego, że w ich szeregach grali trzecioligowi zawodnicy byli w zasięgu. Dodatkowo kontuzja środkowego spowodowała brak rotacji w 10-osobowym składzie drużyny.
UKS Lider Szczekociny - Volley Żelazny Opoczno 2:1 (22:25;25:16;15:12)

 

Ważnym momentem było wyróżnienie najlepszego libero, którym okazał się 17-letni Mateusz Łukasik (MKS Volley Żelazny Opoczno), wychowanek klubu z Opoczna, najmłodszy zawodnik turnieju.
Opoczno wróciło z Pucharem za zajęcie wysokiego IV miejsca, a także z nowymi doświadczeniami i ogromną mobilizacją do dalszego działania. Już w najbliższy weekend nasi siatkarze powalczą w Warszawie podczas Mistrzostw Polski!

 

"Choć tuż za podium, wracamy do domu z pucharem. Niektórzy mówią, że czwarte miejsce boli, bo jest przegrane, my jednak jesteśmy z niego dumni. W końcu był to turniej rangi ogólnopolskiej. IV miejsce to wysoki wynik zważywszy na ligowy poziom rozgrywek. Mimo przeciwności, kontuzji jednego z nas i zmęczenia, pokazaliśmy piękną walkę do ostatniego punktu. Dziękujemy wszystkim kibicom za doping i zachęcamy do śledzenia dalszych rozgrywek drużyny, następne siatkarskie emocje już w najbliższy weekend." - podsumowała turniej Magdalena Woźniak, z-ca prezesa MKS Volley Żelazny Opoczno.

 

Żelazny zagrał w składzie:
Atakujący: Piotr Bociek
Przyjmujący: Robert Szewczyk, Jakub Skoczylas, Tomasz Koźlik
Rozgrywający: Rafał Skoczylas
Środkowi: Robert Szczegielniak, Kamil Górnik, Michał Kowalczyk
Libero: Mateusz Łukasik, Sebastian Raczyński
Kierownik drużyny: Robert Juźwik

 

Udział w tym turnieju drużyny Żelaznych był możliwy dzięki wsparciu i pomocy Powiatu Opoczyńskiego, MPK Opoczno oraz Marka Sarwy, radnego rady powiatu opoczyńskiego.