Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 

      Po raz czwarty opocznianie brali udział  w ogólnopolskiej akcji Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie patriotyczno - sportowe odbyło się 04.03.2018  r. na terenie przy Zalewie Opoczyńskim.

IV Opoczyński Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych miał na celu popularyzację wiedzy i treści historycznych na temat Żołnierzy walczących z komunizmem. Żołnierzy walczących o demokrację, ale także popularyzację biegania i zdrowego trybu życia. W ten sposób chcemy oddać hołd żołnierzom wyklętym. Ludziom, którzy nie poddali się i walczyli do końca - mówił poseł Robert Telus, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.

Wydarzenie rozpoczął marszobieg tzw. runda honorowa wszystkich uczestników wokół Zalewu Opoczyńskiego z Flagą Polski. W biegu udział wzięło 127 zawodników w kategoriach: szkoły podstawowe ( klasy I-IV , V-VII ), klasy gimnazjalne oraz kategoria OPEN.  Natomiast wszystkich uczestników biorących udział w marszobiegu było około 200. Uczestnicy otrzymali pakiety startowe, zaś zwycięzcy dodatkowo statuetki oraz nagrody rzeczowe.

W całym wydarzeniu uczestniczyli też zwolennicy zimowych kąpieli - Opoczyńskie morsy, którzy przed wejściem do wody  pobiegli w biegu w ramach rozgrzewki. Podobno woda była ciepła - tak twierdzą!

Odważniejsi uczestnicy wydarzenia mieli również możliwość zmierzyć swoje siły w strzelaniu do tarczy z krótkiej broni pneumatycznej, oczywiście po uprzednim instruktażu.

Zmarzniętych uczestników rozgrzała żołnierska grochówka przygotowana przez Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie.

Udział i determinacja uczestników były najważniejsze w tak wyjątkowym wydarzeniu zorganizowanym przez Posła na Sejm RP Roberta Telusa, Fundację „Dar dla Potrzebujących”, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym, Starostę Opoczyńskiego Józefa Roga, Burmistrza Opoczna Rafała Kądzielę.

W imieniu organizatorów dziękuję instytucjom, Harcerzom oraz wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do sprawnego przebiegu imprezy sportowo - patriotycznej. W szczególności chciałbym podziękować Żołnierzom z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego, OSP Opoczno,  którzy uczestniczyli we wczorajszym wydarzeniu nadając mu jeszcze bardziej podniosły charakter oraz hołd pamięci poległym Żołnierzom - tymi słowami Poseł Robert Telus zakończył tegoroczny Bieg Tropem Wilczym.

Głównym sponsorem statuetek dla zwycięzców była firma EXPO - DREW z Opoczna.

Ponadto, dla zwycięzcy w kategorii OPEN został ufundowany miesięczny karnet przez trenera Adama Pokusę w Opoczyńskim Klubie Sportów Walki.

Dziękujemy za objęcie patronatem medialnym uroczystości: Opoczyńska.pl oraz Radio Plus Radom