129 mln zł na modernizację stacji w Idzikowicach na CMK!

 

      PKP PLK S.A. podpisały umowę na prawie 129 mln złotych na modernizacje stacji na Centralnej Magistrali w Idzikowicach. Pociągi pojadą szybciej nawet do 200 km/h.

 Modernizacja w Idzikowicach obejmie 12 km kompleksowej przebudowy torów i wymianę sieci trakcyjnej. Stacja będzie przygotowana do przejazdu pociągów pasażerskich z prędkością 200 km/h, a docelowo 230/250 km/h. Pociągi towarowe pojadą z prędkością 120 km/h. W ramach inwestycji zaplanowano zabudowę komputerowych urządzeń sterowania ruchem oraz budowę nowej nastawni. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa ruchu pociągów. Szybsze przejazdy pociągów zapewnią też nowe rozjazdy. Planowany jest montaż 40 rozjazdów, w tym 12 dostosowanych do prędkości max. 250 km/h.

Inwestycja będzie realizowana w systemie „projektuj i buduj” w latach 2018-2020 w ramach projektu pn. „Modernizacja linii kolejowej nr 4 – Centralna Magistrala Kolejowa etap II”. Finansowanie inwestycji zapewniono ze środków budżetowych. Wykonawcą prac o wartości ok. 129 mln zł netto jest Budimex.