Opoczyńskie Gospodynie w Sejmie

 

W podziękowaniu za wkład w promowanie opoczyńskiej kultury ludowej została zorganizowana wycieczka dla Pań z kół gospodyń wiejskich przez Burmistrza Opoczna Rafała Kądzielę.

Po raz pierwszy tak liczna grupa ponad 140 osobowa z 27 kół gospodyń wiejskich odbyła wizytę w Sejmie oraz zwiedzała miejsca związane ze sztuką i patriotyzmem Polaków. W środę, 7 lutego  zaczynając od wizyty w Sejmie Gospodynie zwiedziły również Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum w Wilanowie. Opiekunami grup byli wiceburmistrz Anna Zięba, wiceburmistrz Zbigniew Sobczyk oraz dyrektor MDK w Opocznie Andrzej Śliwka.

Głównym punktem, zaplanowanym na ten dzień, była wizyta w Sejmie. Poseł Robert Telus przywitał każdą grupę,  oprowadził po Sejmie i opowiedział o pracy poselskiej. Uczestnicy mogli zobaczyć na żywo, obrady Sejmu z galerii na Sali Plenarnej.

 

 

 

Po zwiedzaniu Sejmu grupy udały się na wspólny obiad do Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, natomiast w drodze powrotnej zatrzymano się w domu ludowym w Kraśnicy, gdzie czekał na wszystkich gorący barszcz oraz słodkie oponki.