Informacje Straży Pożarnej za okres od 17.08.2020 roku do 23.08.2020 roku

 

W okresie od 17 sierpnia 2020 roku  do 23 sierpnia 2020 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

 

17.08.2020 roku:

 • Zastęp PSP został zadysponowany na ul. Przemysłową w Opocznie do  pomocy ZRM przy transporcie osoby poszkodowanej z zagłębienia terenu do karetki  (osoba z urazem nogi). 

 • Zastępy PSP i OSP zadysponowane zostały do  kolizji sam. osobowego z sam. ciężarowym w miejscowości  Wójcin gm. Paradyż.  W chwili dojazdu zastępów osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji substancji ropopochodnej oraz uprzątnięciu pozostałości po kolizji.

18.08.2020 roku:

 • Zastęp PSP zadysponowany został na ul. Harcerzy w Opocznie do pożaru opon w pobliżu garaży.

19.08.2020 roku:

 • Zastępy PSP zadysponowane zostały do pożaru kotłowni przy ulicy Rolnej w Opocznie. Działania zastępów polegały na:  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody w natarciu do pomieszczeń objętych pożarem, przeszukaniu zadymionych pomieszczeń, oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń.
 • Zastęp PSP zadysponowany został do  pożaru pozostałości roślinnych w miejscowości Gawrony gm. Sławno.
 • Zastęp PSP zadysponowany został do uprzątnięcia jezdni po kolizji drogowej w Opocznie przy ul. Staromiejskiej.

20.08.2020 roku:

 • Zastępy PSP i OPS (14 zastępów) zadysponowane zostały do miejscowości Topolice gm. Żarnów w której paliła się sterta balotów słomy. Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu na palącą się stertę słomy, przerzuceniu oraz dogaszaniu balotów słomy przy użyciu traktora rolniczego z ładowaczem czołowym, oraz koparko-ładowarki udostępnionej przez UG Żarnów.
 • Zastępy PSP oraz OSP zadysponowane zostały do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Siucice. Brak osób poszkodowanych. Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów gaśniczych w natarciu na budynek gospodarczy, dogaszeniu pozostałości oraz ugaszeniu pożaru.
 • Zastęp PSP zadysponowany został do Ostrowa gm. Opoczno, do węża w piwnicy budynku mieszkalnego. Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, schwytaniu zaskrońca i wypuszczeniu go na wolność w oddalonym o kilka kilometrów lesie.

21.08.2020 roku:

 • Zastępy OSP zadysponowane zostały do pożaru traw na nieużytkach rolnych. Po ugaszeniu palącej się trawy, zastępy wróciły do bazy.
 • Zastępy PSP i OSP zadysponowane zostały do uprzątnięcia jezdni po kolizji drogowej oraz do sorpcji substancji ropopochodnej z jezdni pozostałej po  w/w zdarzeniu.

22.08.2020 roku:

 • Zastępy PSP i OSP zadysponowane zostały do zdarzenia w miejscowości Grabowa gm. Mniszków. Zdarzenie dotyczyło wypadku samochodu osobowego oraz uwięzionych w nim  dwóch osób. Samochód znajdował się poza jezdnią. W chwili dojazdu JOP zastano  samochód osobowy na lewym boku poza drogą, dwie osoby w pojeździe bez możliwości dostępu . Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych przy pomocy narzędzi hydraulicznych, udzieleniu KPP osobom poszkodowanym.

23.08.2020 roku:

 • Zastęp PSP zadysponowany został do usunięcia nadłamanego konaru drzewa, który zwisał przy wjeździe na posesję na ul. Partyzantów w Opocznie.

 

W minionym tygodniu jednostki PSP oraz OSP z terenu powiatu dysponowane były do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych w miejscowościach: Żarnów, Kraśnica, Krzczonów, Skórkowice, Domaszno, Marianka, Stefanów, Wólka Kuligowska, Popławy Kolonia, Grzymałów, Miedzna Murowana, Świeciechów, Brzustowiec oraz Opoczno ul. Staszica i Kopernika.