Informacje Straży Pożarnej za okres od 03.08.2020 roku do 09.08.2020 roku

 

W okresie od 03 sierpnia 2020 roku  do 09 sierpnia 2020 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

 

03.08.2020 roku:

  • Dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP Wygnanów, Krzczonów zadysponowano do wypadku samochodu osobowego w miejscowości Wola Załężna. W chwili przyjazdu pierwszych zastępów straży zastano samochód Fiat Bravo na dachu w rowie. Osoby podróżujące autem znajdowały się poza pojazdem. Strażacy odłączyli akumulator w samochodzie oraz udzielili kpp osobom poszkodowanym. Zniszczeniu uległo nadwozie Fiata Bravo.

04.08.2020 roku:

  • Zastęp PSP oraz OSP Prymusowa Wola zadysponowano do wypadku samochodu osobowego, do którego doszło na drodze powiatowej w miejscowości Wielka Wola. W chwili dojazdu pierwszego zastępu zastano samochód BMW na dachu w rowie. Osoba poszkodowana znajdowała się poza pojazdem. Uszkodzeniu uległo nadwozie samochodu.
  • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP Chełsty, Żarnów zadysponowano do wypadku samochodu osobowego marki Seat Leon z samochodem ciężarowym Mercedes Actros, do którego doszło na Drodze Krajowej nr 74 w miejscowości Grębenice. W chwili dojazdu na miejsce pierwszego zastępu zastano samochód osobowy w rowie, natomiast samochód ciężarowy blokował jeden pas jezdni. Strażacy odłączyli akumulator oraz zakręcili zawór butli instalacji LPG w samochodzie osobowym . Uszkodzeniu uległ prawy tył samochodu osobowego oraz mocowanie tablicy rejestracyjnej samochodu ciężarowego.
  • Zastęp OSP Paradyż zadysponowano do wypadku samochodu osobowego marki Citroen Xsara, do którego doszło na DK 74 w miejscowości Paradyż. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy w przydrożnym rowie na dachu. Strażacy odłączyli akumulator oraz zakręcili zawór butli instalacji LPG w samochodzie. Zniszczeniu uległo nadwozie samochodu.

06.08.2020 roku:

  • W miejscowości Sitowa na drodze Petrykozy- Opoczno doszło do dachowania samochodu osobowego marki Mercedes CLA. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy PSP. W chwili dojazdu zastępów na miejsce zdarzenia zastano w polu samochód osobowy. W wyniku wypadku jedna osoba została ranna. Strażacy odłączyli akumulator w samochodzie, udzielili kpp osobie poszkodowanej oraz uprzątnęli jezdnię z pozostałości po wypadku. Uszkodzeniu uległo nawozie Mercedesa CLA.
  • W miejscowości Niemojowice doszło do pożaru rżyska i słomy na polu. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz OSP Żarnów. Po dojeździe na miejsce OSP Żarnów zastano tlącą się słomę oraz rżysko, dlatego też zawrócono zastęp PSP z trasy.  Strażacy OSP podali jeden prąd wody w celu ugaszenia rżyska oraz słomy.
  • W miejscowości Wierzchowisko gm. Żarnów doszło do pożaru sterty balotów słomy, która znajdowała się na polu. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz 5 zastępów OSP z pobliskich jednostek. Działania zastępów polegały na podaniu trzech prądów wody w natarciu na palącą się stertę słomy oraz jednego prądu wody w obronie na znajdujące się w sąsiedztwie zboże na pniu. W wyniku pożaru spaleniu uległo ok. 100 balotów słomy.

08.08.2020 roku:

  • W miejscowości Kruszewiec Kolonia doszło do pożaru ciągnika rolniczego marki Zetor 5211. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane jednostki JRG Opoczno z dwoma samochodami gaśniczymi, OSP Krasnica oraz OSP Kruszewiec. Działania polegały na zagaszeniu ciągnika i podaniu dwóch prądów wody na palące się rżysko.

09.08.2020 roku:

  • W miejscowości Drzewica na ul Szkolnej miała miejsce kolizja dwóch aut osobowych: Toyoty corrolii  z Hondą Crv. W wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń. Na miejsce zadysponowano JRG Opoczno oraz OSP Drzewica.  Działania polegały na zabezpieczeniu  miejsca zdarzenia  i uprzątnięciu jezdni.

 

W minionym tygodniu jednostki PSP oraz OSP z terenu powiatu dysponowane były do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych w miejscowościach: Daleszewice, Wójcin A, Opoczno ul. Partyzantów, Miedzna Murowana, Myślibórz, Stużno, Opoczno ul. Szewska; ul. Parkowa, Zarzęcin, Karwice, Parczówek, Paradyż, Kamień, Prucheńsko Duże, Ławki gm. Żarnów, Paradyż ul. Konecka, Opoczno ul. M.C. Skłodowskiej, Mroczków Gościnny, Psary, Zajączków.