Informacje Straży Pożarnej za okres od 27.07.2020 roku do 02.08.2020 roku

 

W okresie od 27 lipca 2020 roku  do 02 sierpnia 2020 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

 

27.07.2020 roku:

 • Zastęp PSP został zadysponowany do pomocy Policji w otwarciu mieszkania na ul. Sosnowej w Opocznie.

28.07.2020 roku:

 • W gminie Sławno w zakładzie recyklingu opon doszło do pożaru hałdy granulatu gumy magazynowej w boksie. Na miejsce zadysponowano zastępy PSP oraz 7 zastępów OSP z okolicznych miejscowości. W chwili dojazdu pierwszego zastępu zastano pożar obejmujący częściowo dwa boksy, w których znajdowały się rozdrobnione opony .  Strażacy podali siedem prądów wody oraz trzy prądy piany ciężkiej w natarciu, a następnie przy pomocy ładowarek wywożono  materiał palny z boksów na plac w celu jego dogaszania.  Ograniczenie intensywności pożaru nastąpiło już po pół godziny jednak działania trwały 7 godzin ze względu na wywożenie i przelewanie materiału.  Przyczyną pożarów w zakładzie są właściwości odpadów gumowych, które w określonych warunkach ulegają samozapaleniu. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 1 tony rozdrobnionych opon.
 • W Radzicach Dużych doszło do pożaru komory silnika kombajnu zbożowego, który znajdował się na polu. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz OSP Radzice Duże. Działania zastępów polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na palącą się komorę silnika kombajnu. Spaleniu uległa instalacja elektryczna komory silnika.
 • Zastępy z jednostek PSP Opoczno, OSP Prymusowa Wola, OSP Opoczno, OSP Drzewica dysponowano do usuwania powalonych konarów drzew z dróg na terenie powiatu. 
 • W miejscowości Dęborzeczka na DW 726 dwa samochody osobowe najechały na leżące na drodze drzewo. Na miejsce zadysponowano PSP Opoczno oraz OSP Poświętne, a także PSP Tomaszów Mazowiecki i OSP Królowa Wola, Inowłódz. Strażacy po dojeździe na miejsce odłączyli akumulatory w samochodach, usunęli powalone drzewo z jezdni.

29.07.2020 roku:

 • W Niemojowicach gm. Żarnów doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych Opel Corsa  i Volvo V40. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP Żarnów, Wąglany. W chwili dojazdu pierwszego zastępu zastano samochód Opel Corsa w przydrożnym rowie na dachu natomiast Volvo znajdował się na drodze. W wyniku wypadku poszkodowane zostały 2 osoby. Strażacy odłączyli akumulatory w samochodach, pomogli ratownikom medycznym udzielić pomocy poszkodowanej kobiecie oraz uprzątnęli jezdnię z pozostałości po wypadku. W wyniku wypadku zniszczeniu uległo nadwozie samochodu Opel Corsa oraz przód samochodu Volvo.

31.07.2020 roku:

 • Dwa zastępy PSP oraz OSP Kamień zadysponowano do miejscowości Kamień, gdzie na Drodze Wojewódzkiej nr 713 doszło do wypadku samochodu osobowego Ford Focus. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów zastano leżący na dachu na środku drogi, całkowicie spalony samochód osobowy. Strażacy udzielili kpp osobie poszkodowanej oraz przystąpili do gaszenia palącego się samochodu przy użyciu jednego prądu piany. W wyniku wypadku samochód uległ całkowitemu spaleniu.
 • Zastęp PSP oraz OSP Żarnów zadysponowano do ugaszenia palącego się poszycia leśnego w miejscowości Pilichowice.
 • W miejscowości Podgaj gm. Paradyż doszło do pożaru zboża na pniu oraz słomy po kombajnie. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP Paradyż – 2 oraz OSP Wójcin. Strażacy w celu ugaszenia pożaru podali trzy prądy wody w natarciu na palącą się słomę i zboże. Spaleniu uległo ok. 0,5 ha zboża na pniu oraz ok. 0,2 ha słomy po kombajnie.

01.08.2020 roku:

 • W miejscowości Strzelce na DK12 doszło do zderzenia  samochodu osobowego Opel Astra z motocyklem Harley Davidson. Na miejsce zadysponowano OSP Mniszków w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia.
 • W miejscowości Dąbrowa gm. Sławno doszło do pożaru prasy do balotów, która znajdowała się na polu. Do zdarzenia zadysponowano zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP Prymusowa Wola, Zachorzów-Kolonia. Do ugaszenia palącej się prasy podano jeden prąd wody. 
 • Dwa zastępy PSP gasiły pożar palących się pozostałości opakowań po płytkach ceramicznych, do którego doszło w Opocznie na ul. Piotrkowskiej.

 

W minionym tygodniu jednostki PSP oraz OSP z terenu powiatu dysponowane były do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych w miejscowościach: Drzewica ul. Fabryczna oraz Rzeczna, Budków, Sobawiny, Tomaszówek, Brzustowiec, Gawrony, Opoczno ul. Działkowa, ul. Staromiejska, Parczówek, Januszewice, Miedzna Murowana, Żarnów ul. Opoczyńska, Mniszków, Kuraszków, Zarzęcin, Anielin, Bogusławy, Straszowa Wola.