Informacje Straży Pożarnej za okres od 20.07.2020 roku do 26.07.2020 roku

 

W okresie od 20 lipca 2020 roku  do 26 lipca 2020 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

 

20.07.2020 roku:

  • Zastęp PSP oraz OSP Prymusowa Wola zostały zadysponowane do zabezpieczenia lądowania i startu śmigłowca LPR w Miejscowości Zachorzów.
  • Zastęp PSP oraz OSP Paradyż zadysponowano do uprzątnięcia jezdni, na której znajdowała się duża plama substancji ropopochodnej w miejscowości Wójcin na DK 74.
  • W Opocznie na ul. Akacjowej w budynku mieszkalnym doszło do pożaru okapu kuchennego. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy PSP. Strażacy ugasili palący się okap przy pomocy gaśnicy proszkowej, a po zdemontowaniu okapu przelano go jeszcze wodą.

21.07.2020 roku:

  • Zastęp PSP zadysponowano do uprzątnięcia jezdni po kolizji dwóch samochodów osobowych Opel Astra – Peugeot 5008 w miejscowości Januszewice na DW 713.
  • Zastęp PSP zadysponowano do uprzątnięcia jezdni po kolizji drogowej w miejscowości Kruszewiec na DW 726.

22.07.2020 roku:

  • W miejscowości Studzianna gm. Poświętne doszło do pożaru stodoły na jednej z posesji. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy PSP oraz 5 zastępów OSP z okolicznych miejscowości. W chwili przybycia pierwszego zastępu OSP Poświętne pożarem objęta była cała stodoła. Zadaniem strażaków było podanie czterech prądów wody w natarciu na palącą się stodołę oraz jeden w obronie budynku tartaku następnie rozebrali konstrukcję spalonej stodoły, a także przerzucili i przelali wodą pozostałą słomę i siano w celu dogaszenia zarzewi ognia. Całkowitemu spaleniu uległa stodoła oraz znajdujące się w niej zapasy słomy i siana, a także maszyny rolnicze.

26.07.2020 roku:

  • Na ul. Przemysłową oraz na ul. Zjazdową zadysponowano zastęp PSP w celu uprzątnięcia jezdni po kolizji.

 

W minionym tygodniu jednostki PSP oraz OSP z terenu powiatu dysponowane były do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych w miejscowościach: Sitowa, Opoczno ul. Parkowa, Stużno, Owczary, Stawowice, Brzustowiec, Sobawiny, Wincentynów, Różanna, Radonia, Błogie Szlacheckie, Dzielna, Sitowa, Zarzęcin, Dąbrówka, Paszkowice.