Informacje Straży Pożarnej za okres od 13.07.2020 roku do 19.07.2020 roku

 

W okresie od 13 lipca 2020 roku  do 19 lipca 2020 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

 

14.07.2020 roku:

  • W Opocznie na DK12 doszło do pożaru opony w samochodzie ciężarowym. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy PSP.

15.07.2020 roku:

  • W Mniszkowie na ul. Powstańców Wielkopolskich doszło do pożaru stacji transformatorowej na terenie zakładu Nova Ceramika. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP ora 2 zastępy OSP Mniszków, Błogie. Strażacy pożar gasili przy pomocy gaśnic proszkowych oraz poprzez podanie jednego prądu ciężkiej piany na palącą się komorę transformatora. Spaleniu uległo pomieszczenie transformatora wraz z rozdzielnią.

17.07.2020 roku:

  • W Sobawinach na DW 726 doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych Nissan Micra – Citroen C3. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy PSP oraz zastęp OSP Kruszewiec. Po dojeździe na miejsce zastępów zastano Nissana Micra na jezdni natomiast Citroena C3 w rowie na dachu. Strażacy udzielili 3 osobom poszkodowanym kpp, usunęli pozostałości po kolizji. Uszkodzeniu uległ przód oraz lewy bok samochodu Nissan oraz nadwozie samochodu Citroen.

19.07.2020 roku:

  • W miejscowości Grabowa doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz 2 zastępy OSP Mniszków, Błogie. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów OSP zastano przytomnego mężczyznę, kierowcę motocykla z widocznymi otarciami. Strażacy Udzielili kpp kierowcy motocykla oraz uprzątnęli jezdnię po kolizji.

 

W minionym tygodniu jednostki PSP oraz OSP z terenu powiatu dysponowane były do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych w miejscowościach: Libiszów, Parczówek, Bielowice, Jelnia, Petrykozy, Miedzna Drewniana, Opoczno ul. Partyzantów, Ogonowice, Małe Końskie, Kunice.