Informacje Straży Pożarnej za okres od 22.06.2020 roku do 28.06.2020 roku

 

W okresie od 22 czerwca 2020 roku  do 28 czerwca 2020 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

 

22.06.2020 roku:

 • Zastęp OSP Paradyż zadysponowano do wypompowania wody z zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w miejscowości Wielka Wola.

 

23.06.2020 roku:

 • Dwa zastępy PSP wypompowywały wodę, która zgromadziła się po ulewnych deszczach w  piwnicy Zespołu Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym.

 

24.06.2020 roku:

 • Zastęp PSP  kolejny raz został zadysponowany do Zespołu Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym w celu wypompowania wody z zalanej piwnicy.

 

25.06.2020 roku:

 • Zastęp PSP oraz OSP Wójcin zostały zadysponowane do kolizji trzech samochodów osobowych na drodze powiatowej pomiędzy Wójcinem a Mniszkowem.  Po dojeździe pierwszego zastępu na miejscu zastano samochody na jezdni. Żadna z podróżujących osób nie została ranna.  Zadaniem strażaków było odłączenie akumulatorów w samochodach oraz uprzątnięcie jezdni z pozostałości po kolizji. Podczas kolizji zniszczeniu uległ przód samochodu osobowego Ford Mondeo, prawy bok i przód samochodu osobowego Honda Civic oraz lewy bok i tył samochodu osobowego Ford Monedo.

 

26.06.2020 roku:

 • Zastęp PSP oraz OSP Sławno zostały zadysponowane do schwytania zaskrońca, który znajdował się w kuchni budynku mieszkalnego w miejscowości Antoniówka.
 • OSP Sławno zadysponowano do usunięcia konaru drzewa z jezdni w miejscowości Grudzień-Kolonia.
 • OSP z Bukowca nad Pilicą oraz Mniszkowa usuwały powalone drzewo na  jezdni w miejscowości Obarzanków-Strugi w gm. Mniszków oraz w miejscowości Bukowiec nad Pilicą.

 

27.06.2020 roku:

 • W Mniszkowie na ul. mjr. Hubala w wyniku silnego wiatru doszło do uszkodzenia dachu na strażnicy OSP Mniszków. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz OSP Mniszków. Strażacy przy pomocy wkrętów przymocowali uszkodzone arkusze blachy.
 • OSP Białaczów usuwało gniazdo os znajdujące się obok drzwi wejściowych na strychu w budynku gospodarczym na ul. mjr. Hubala w Białaczowie.
 • OSP Paradyż usuwało powalony konar drzewa z jezdni na DK 74 w miejscowości Solec.

 

28.06.2020 roku:

 • OSP Paradyż usuwało rój pszczół, który znajdował się na drzewie jednej z posesji w miejscowości Paradyż, ul. Piotrkowska.
 • OSP Wygnanów usuwało gniazdo os, które znajdowało się pod podbitką dachu budynku mieszkalnego w miejscowości Wola Załężna.
 • Do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Opocznie w godzinach wieczornych wpłynęło zgłoszenie o osobie, która zniknęła w wodzie zbiornika wodnego „Zalew Miedzna” w miejscowości Miedzna Murowana. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano zastępy PSP Opoczno, zastępy okolicznych jednostek OSP oraz za pośrednictwem Wojewódzkiego Stanowiska Kierowania w Łodzi na miejsce wezwano również grupę wodno-nurkową z Radomska oraz zastęp ze specjalistycznym sonarem z  Tomaszowa Mazowieckiego. Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego. W chwili dojazdu pierwszych zastępów zastano świadków zdarzenia na brzegu zbiornika wodnego, którzy wskazali obszar, gdzie  ostatni raz widziano poszkodowanego. Strażacy natychmiast przystąpili do przeszukiwania dna zalewu z łodzi w okolicach miejsca wskazanego przez świadków, a także przeszukiwali nadbrzeże zalewu. Po dojeździe zastępów PSP z Radomska oraz Tomaszowa Mazowieckiego przystąpiono do przeszukiwania dna zbiornika przez nurka oraz poprzez użycie specjalistycznej sondy. Po około półtoragodzinnych poszukiwaniach ratownicy odnaleźli oraz ewakuowali poszkodowanego z wody na brzeg zalewu. Przystąpiono do resuscytacji, niestety nie udało się przywrócić funkcji życiowych.