Informacje Straży Pożarnej za okres od 04.05.2020 roku do 10.05.2020 roku

 

W okresie od 04 maja 2020 roku  do 10 maja 2020 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

 

04.05.2020 roku:

  • Do pożaru poszycia leśnego doszło w miejscowości Niemojowice gm. Żarnów. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz OSP Żarnów. Strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się poszycie. Spaleniu uległo ok. 20 arów poszycia leśnego.

 

07.05.2020 roku:

  • Dwa zastępy PSP zadysponowano do ugaszenia pożaru śmieci znajdujących się w lesie w Opocznie.

 

08.05.2020 roku:

  • W Opocznie na ul. Kwiatowej doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych Opel Astra – Peugeot Partner. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce samochody znajdowały się na poboczu drogi. Strażacy odłączyli akumulatory w samochodach oraz uprzątnęli jezdnię po kolizji. Uszkodzeniu uległ przód pojazdu Opel Astra, przód pojazdu Peugeot Partner oraz ok 6 mb barierek przy jezdni.

 

09.05.2020 roku:

  • Trzy zastępy PSP zadysponowano do zgłoszenia, które dotyczyło pożaru budynku gospodarczego na ul. Kamiennej w Opocznie. Po dojeździe na miejsce zastano pożar śmieci w budynku gospodarczym. Zadaniem strażaków było przeszukanie budynku w celu odnalezienia źródła pożaru oraz przewietrzenie pomieszczenia. Spaleniu uległy śmieci znajdujące się w budynku.
  • Na ul. Garncarską w Opocznie zadysponowano 2 zastępy PSP w celu usunięcia gniazda pszczół, które znajdowało się na drzewie.
  • W miejscowości Zakościele gm. Drzewica doszło do wypadku samochodu osobowego marki Nissan Qashqai z motocyklem Junak. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz OSP Drzewica. Po przybyciu pierwszego zastępu zastano poszkodowanego mężczyznę (kierowcę motocykla) leżącego na jezdni. Strażacy niezwłocznie odłączyli akumulatory w obu pojazdach oraz udzielili kpp osobie poszkodowanej. Po przyjeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego przekazano rannego mężczyznę. Podczas zdarzenia uszkodzeniu uległ motocykl oraz tył samochodu osobowego.
  • Dwa zastępy zadysponowano do pożaru samochodu osobowego Kia Picanto, do którego doszło w Opocznie na ul. Kamiennej. Po dojeździe na miejsce zastano ugaszony pojazd.

 

10.05.2020 roku:

  • W Giełzowie gm. Drzewica doszło do pożaru traw na nieużytkach rolnych. Na miejsce zadysponowano OSP Radzice Duże. Spaleniu uległo ok. 3 arów traw.