Informacje Straży Pożarnej za okres od 14.04.2020 roku do 19.04.2020 roku

 

W okresie od 14 kwietnia 2020 roku  do 19 kwietnia 2020 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

 

14.04.2020 roku:

 • Zastęp PSP oraz OSP Kamień zostały zadysponowane do pożaru poszycia leśnego w miejscowości Kamień. Do pożaru poszycia leśnego doszło również w Bielowicach. Do działań wysłano zastęp PSP oraz OSP Wygnanów, Dzielna.
 • Strażacy z PSP przeprowadzili kontrolę namiotów przy Szpitalu Powiatowym.
 • Przy drodze do Kolonii Wygnanów paliła się sucha trawa. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz OSP Wygnanów.

 

15.04.2020 roku:

 • Do pożaru poszycia leśnego doszło między miejscowościami Parczów – Petrykozy. Do działań skierowano zastęp PSP oraz 5 zastępów OSP. Strażacy po dojeździe zabezpieczyli miejsce zdarzenia, podali sześć prądów wody  w natarciu. Spaleniu uległo ok. 1,1 ha poszycia leśnego.
 • W Drzewicy na ul. Kolejowej na jednej z posesji  doszło do pożaru gospodarczego (drewnianej szopy). Na miejscu działał zastęp PSP oraz 2 zastępy OSP Drzewica. Spaleniu uległa drewniana szopa oraz znajdujące się w niej drewno.
 • W miejscowości Zameczek paliły się trawy na nieużytkach rolnych. Działania gaśnicze prowadził zastęp PSP oraz OSP Wygnanów.

 

16.04.2020 roku:

 • Zastęp PSP zadysponowano na ul. Inowłodzką w celu ugaszenia pożaru stosu gałęzi przy DW 726. OSP Petrykozy zadysponowano do pożaru traw na nieużytkach rolnych w Petrykozach. Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP Petrykozy, Parczówek zadysponowano do pożaru poszycia leśnego w miejscowości Parczówek. Na ul. Kuligowskiej w Opocznie paliły się trawy w pobliżu dworca kolejowego, na miejscu działały 2 zastępy PSP. W Paradyżu na ul. Topolowej w pobliżu lasu paliły się pozostałości roślinne. W działaniach brał udział zastęp PSP oraz 2 zastępy OSP Paradyż, Wójcin. Trawy paliły się również w Zakrzowie gm. Białaczów. Na miejscu działał zastęp OSP Petrykozy. OSP Paradyż gasiło pożar traw przy DK 74 w miejscowości Feliksów.
 • Dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Poświętne zadysponowano do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Stefanów gm. Poświętne.

 

17.04.2020 roku:

 • W Opocznie na ul. Staromiejskiej doszło do kolizji 2 samochodów osobowych. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP. Podczas zderzenia zniszczeniu uległ przód samochodu osobowego Renault Megane oraz przód samochodu Dacia Duster.
 • W miejscowości Feliksów przy DK 74 paliła się trawa w rowie.  Na miejsce zadysponowano OSP Paradyż. Pożar poszycia leśnego miał miejsce w Straszowej Woli. Do działań zadysponowano zastęp PSP oraz 3 zastępy OSP (Żarnów, Topolice, Chełsty). W miejscowości Buczek gm. Poświętne paliły się trawy przy drodze. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP. W Giełzowie oraz w Idzikowicach  gm. Drzewica paliły się trawy. Na miejscu działały zastęp PSP oraz OSP Kruszewiec, OSP Radzice Duże.
 • W Kuraszkowie gm. Białaczów na jezdni na odcinku ok.300 m znajdowała się plama substancji ropopochodnej. Na miejscu działa zastęp PSP oraz zastęp OSP Petrykozy.

 

18.04.2020 roku:

 • Do pożarów traw na nieużytkach rolnych w tym dniu doszło w miejscowościach: Opoczno - ul. Powstańców Wielkopolskich oraz ul. Mokra, Giełzów gm. Drzewica, Petrykozy. Do działań dysponowano zastęp PSP oraz zastępy OSP z terenów gmin, w których występowały pożary.
 • W Budkowie gm. Żarnów doszło do pożaru sadzy w kominie w drewnianym domu. Zadysponowano 2 zastępy PSP oraz OSP Paradyż i Żarnów. Strażacy wygasili piec, ugasili palące się sadze, przewietrzyli pomieszczenia oraz wykonali pomiar miernikiem wielogazowym. Uratowano mienie o wartości 300 tys. zł.

 

19.04.2020 roku:

 • Na nieużytkach rolnych w miejscowości Zarzęcin Mały gm. Mniszków doszło do pożaru traw. Na miejscu działały 2 zastępy OSP Zarzęcin.
 • Do pożaru poszycia leśnego doszło w miejscowości Brzustowiec. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz 3 zastępy OSP Drzewica, Krzczonów.