Informacje Straży Pożarnej za okres od 17.02.2020 roku do 23.02.2020 roku

 

W okresie od 17 lutego 2020 roku  do 23 lutego 2020 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

 

17.02.2020 roku:

  • W Opocznie na skrzyżowaniu ul. Szewskiej i Janasa doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych VW Golf oraz Renault Scenic. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w samochodach oraz uprzątnęli jezdnię z pozostałości po kolizji. Uszkodzeniu uległ przód samochodu VW Golf oraz prawy bok samochodu Renault Scenic. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
  • Dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP Wygnanów zadysponowano do miejscowości Zameczek, gdzie doszło do kolizji samochodu osobowego marki Opel Meriva z ciągnikiem rolniczym Massey Ferguson. Po dojeździe pierwszego zastępu zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulator w samochodzie oraz zakręcono zawór butli LPG, udzielono kpp osobie poszkodowanej oraz uprzątnięto jezdnię. Uszkodzeniu uległ przód samochodu osobowego oraz tył rozsiewacza nawozu, który był podpięty do ciągnika rolniczego.
  • Na DK 12 w miejscowości Kozenin doszło do kolizji motoroweru Romet którym podróżowały dwie osoby z samochodem ciężarowym. Do zdarzenia zadysponowano zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP. Po dojeździe pierwszego zastępu zastano motorower na jezdni natomiast nie zastano samochodu ciężarowego i pasażera motoroweru. Kierowca skutera został ranny. Strażacy udzielili kpp osobie poszkodowanej oraz uprzątnęli jezdnię. Osoba poszkodowana została zabrana przez ZRM do szpitala.

 

18.02.2020 roku:

  • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Błogie zadysponowano do miejscowości Strzelce gdzie doszło do wypadku samochodu ciężarowego MAN. Po dojeździe na miejsce zastano samochód ciężarowy w rowie.  Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator oraz oświetlili teren akcji.

 

20.02.2020 roku:

  • W miejscowości Kraśnica doszło do pożaru sadzy w kominie w budynku mieszkalnym. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP oraz OSP Kraśnica.

 

21.02.2020 roku:

  • W miejscowości Białaczów doszło do zadymienia w budynku mieszkalnym. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP Wąglany, Białaczów. Po dojeździe okazało się, że niedrożny jest przewód kominowy.
  • Dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Prymusowa Wola zostały zadysponowane do miejscowości Grążowice DK 12 w celu sorpcji plamy oleju na jednym pasie ruchu, która miała ok. 1300 m długości.

 

22.02.2020 roku:

  • W Drzewicy na os Mieszka I-go doszło do pożaru samochodu osobowego marki Audi A6. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz OSP Drzewica. Po dojeździe pierwszego zastępu zastano zadymienie w komorze silnika. Właściciel wraz z osobami postronnymi zdołali sami ugasić pożar przy użyciu gaśnic proszkowych. W wyniku pożaru spaleniu uległa instalacja elektryczna oraz plastikowe elementy wyposażenia komory silnika, a także maska i przednia szyba samochodu.