Informacje Straży Pożarnej za okres od 30.12.2019 roku do 05.01.2020 roku

 

W okresie od 30 grudnia 2019 roku  do 05 stycznia 2020 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

 

30.12.2019 roku:

  • W miejscowości Wólka Kuligowska w gm. Poświętne doszło do pożaru stosu gałęzi. Do zdarzenia zadysponowano  zastęp OSP Gapinin.

 

31.12.2019 roku:

  • W Skórkowicach na ul. Opoczyńskiej doszło do pożaru śmieci na cmentarzu parafialnym. Do zdarzenia zadysponowano zastęp OSP Skórkowice.
  • Zastęp  OSP Kamień został zadysponowany do uprzątnięcia plamy płynów eksploatacyjnych, do której doszło w wyniku zderzenia trzech samochodów osobowych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji substancji ropopochodnych z jezdni. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kamień gm. Sławno.

 

01.01.2020 roku:

  • W Opocznie na ul. Curie - Skłodowskiej jeden zastęp PSP brał udział w gaszeniu  pożaru śmieci w kontenerze.
  • W Petrykozach gm. Białaczów doszło do rozlania plamy oleju na jezdni. Do zdarzenia zadysponowało jeden zastęp PSP oraz OSP Petrykozy. Działania polegały na posypaniu plamy  sorbentem oraz jej uprzątnięciu.
  • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do uprzątnięcia  plamy oleju z jezdni w wyniku uszkodzenia pojazdu osobowego. Do zdarzenia doszło w Sitowej gm. Opoczno.

 

04.01.2020 roku:

  • Trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP (Mniszków i Błogie) zostały zadysponowane do pożaru na strychu w budynku mieszkalnym. Do zdarzenia doszło w Holendrach Grabowskich gm. Mniszków. Strażacy po dojeździe ugasili składowane tam materiały, wygasili piec oraz przewietrzyli pomieszczenia. Na miejscu zdarzenia nie było osób poszkodowanych.
  • W Trojanowie gm. Sławno doszło do pożaru sadzy w kominie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Kamień.  Strażacy po dojeździe na miejsce wygasili piec, ugasili palące się sadze oraz przewietrzyli pomieszczenie kotłowni.
  • W Opocznie na ul. mjr. Hubala dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do pomocy Policji w otwarciu drzwi do mieszkania. W mieszkaniu znajdowały się dwie osoby, które odmówiły udzielenia kpp.

 

05.01.2020 roku:

  • Zastęp OSP Wygnanów został zadysponowany do kolizji samochodu osobowego z ogrodzeniem posesji. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w tym odłączeniu akumulatora, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni. Osoba poszkodowana została zabrana do szpitala.   Zdarzenie miało miejsce w Wygnanowie gm. Opoczno.