Informacje Straży Pożarnej za okres od 11.11.2019 roku do 17.11.2019 roku

 

W okresie od 11 listopada 2019 roku  do 17 listopada 2019 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

 

11.11.2019 roku:

 • Dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Opoczno zostały zadysponowane do ugaszenia palącego się domku letniskowego na ogródkach działkowych w Opocznie na ul. Partyzantów. Działania zastępów polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek, schłodzeniu odnalezionej w budynku butli z gazem oraz przelaniu pogorzeliska. Domek letniskowy uległ spaleniu.
 • Kolejne zgłoszenie dotyczyło pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Żardki gm. Drzewica. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Drzewica. Strażacy wygasili piec, ugasili palące się sadze w kominie, przewietrzyli pomieszczenie kotłowni oraz wykonali pomiar miernikiem wielogazowym.
 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Drzewica zostały zadysponowane do miejscowości Werówka    gm. Drzewica do zgłoszenia dotyczącego nieprzytomnego mężczyzny znajdującego się w łazience, który prawdopodobnie zatruł się CO. Po dojeździe pierwszego zastępu OSP okazało się, że osobą poszkodowaną była kobieta, która odzyskała przytomność. Strażacy udzielili kpp osobie poszkodowanej poprzez podanie tlenu, wykonali pomiar miernikiem wielogazowym oraz przewietrzyli budynek. Kobietę do szpitala zabrał ZRM.

 

13.11.2019 roku:

 • W dniu 13 listopada wpłynęło zgłoszenie dotyczące zabezpieczenia lądowania śmigłowca LPR, które przyleciało po rannego mężczyznę, który został przygnieciony drzewem w lesie w miejscowości Wólka Kuligowska. Po dojeździe na miejsce okazało się, że ranny mężczyzna znajduje się w lesie ok. 2 km od drogi publicznej, dlatego zadaniem strażaków było odnalezienie poszkodowanego mężczyzny, udzielenie kpp oraz przetransportowanie do śmigłowca LPR. Mężczyzna z obrażeniami lewej dolnej kończyny został zabrany do szpitala w Łodzi.

 

17.11.2019 roku:

 • W miejscowości Wierzchowisko gm. Żarnów doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy marki Ford Mondeo. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP Opoczno oraz Końskie, a także dwa zastępy OSP Żarnów i Modliszewice. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu zastano jedną osobę ranną z urazem głowy i ręki. Na miejsce przyleciał również śmigłowiec LPR. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili osobie poszkodowanej kpp, zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca oraz uprzątnęli jezdnię.

 

Informacje Straży Pożarnej za okres od 04.11.2019 roku do 10.11.2019 roku

 

W okresie od 4 listopada 2019 roku  do 10 listopada 2019 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

 

05.11.2019 roku:

 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Paradyż zostały zadysponowane do usunięcia konarów drzewa, które zwisały nad budynkiem mieszkalnym w miejscowości Stawowiczki gm. Paradyż.
 • Do ugaszenia pożaru palącej się drewnianej wiaty w miejscowości Strzelce gm. Mniszków zadysponowano jeden zastęp PSP oraz pięć zastępów OSP. Strażacy po dojeździe na miejsce podali dwa prądy wody w natarciu na palący się budynek. Spaleniu uległa część drewnianej wiaty.

 

06.11.2019 roku:

 • Do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Niemojowice gm. Żarnów zadysponowano dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Zadaniem strażaków było wygaszenie pieca, ugaszenie palących się sadzy w kominie, przewietrzenie pomieszczeń oraz wykonanie pomiarów miernikiem wielogazowym.
 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane na ul. Żeromskiego w Opocznie w celu ugaszenia palącego się samochodu osobowego marki AUDI 80.

 

08.11.2019 roku:

 • W nocy z czwartku na piątek doszło do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Dorobna Wola gm. Paradyż. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP. W chwili dojazdu pierwszego zastępu zastano pożar na piętrze w budynku mieszkalnym. Mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz. Jedna osoba została ranna. Strażacy wprowadzili jedną rotę podając jeden prąd wody w natarciu na palące się pomieszczenie, drugi prąd wody podali w celu dogaszania wyniesionych materiałów z budynku., udzielili kpp kobiecie, która została ranna, oddymili pomieszczenie oraz wykonali pomiar miernikiem wielogazowym. Spaleniu uległo wyposażenie pokoju. Straty wyniosły 50 tys. zł, natomiast uratowano mienie warte 200 tys. zł.
 • Kolejne zgłoszenie dotyczyło pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Skronina gm. Białaczów. Do tego zdarzenia zadysponowano cztery zastępy PSP, cztery zastępy OSP oraz jeden zastęp PSP z Końskich. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu zastano zadymienie na strychu budynku, do którego doszło w wyniku pożaru sadzy w kominie. Nadpaleniu uległa belka konstrukcji więźby dachowej przylegającej do komina. Strażacy podali jeden prąd wody na palącą się konstrukcję dachu, dokonali częściowej rozbiórki  dachu oraz przewietrzyli strych.

 

09.11.2019 roku:

 • Dwa zastępy PSP, trzy zastępy OSP oraz PSP z Piotrkowa Trybunalskiego zostały zadysponowane do zdarzenia, które dotyczyło wypadnięcia wędkarza z łódki na zbiorniku wodnym w Miedznej Murowanej. W trakcie dojazdu uzyskano informacje od zgłaszającego, że wędkarz został wyciągnięty z wody przez osoby postronne przy pomocy pontonu wędkarzy będących w pobliżu. Zawrócono z trasy JOP z Piotrkowa Trybunalskiego. W chwili dojazdu pierwszego zastępu zastano przytomnego mężczyznę wyciągniętego na brzeg.  Poszkodowanego strażacy przekazali pod opiekę ZRM.
 • W godzinach wieczornych do PSK w Opocznie wpłynęło zgłoszenie, które dotyczyło dachowania samochodu w miejscowości Januszewice na DW 713.  Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP.  Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód marki Honda Civic na dachu. Samochodem podróżowało dwóch młodych mężczyzn z naszego powiatu. Pasażer znajdował się poza pojazdem natomiast kierowca był nieprzytomny i zakleszczony w pojeździe. Strażacy wydobyli osobę z pojazdu, pomogli zespołowi ZRM w udzieleniu kpp osobie, oraz uprzątnęli jezdnię. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń kierowca auta zmarł.

 

10.11.2019 roku:

 • Zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP zostały zadysponowane do palącej się koparki w miejscowości Bukowiec nad Pilicą. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, podali jeden prąd wody na palącą się komorę silnika. Spaleniu uległa komora silnika.
 • W tym dniu w krótkim odstępie czasu na drodze 3108 E doszło do dwóch wypadków. Pierwszy z nich dotyczył dachowania samochodu osobowego Fiat Doblo w miejscowości Zameczek. Samochodem podróżowały dwie osoby, jedna została ranna. Kolejne zgłoszenie dotyczyło dachowania samochodu Honda Jazz w miejscowości Wola Załężna, w tym zdarzeniu została ranna jedna osoba. Do tych wypadków zadysponowano PSP Opoczno oraz OSP Wygnanów.

 

Informacje Straży Pożarnej za okres od 28.10.2019 roku do 03.11.2019 roku

 

W okresie od 28 października 2019 roku  do 3 listopada 2019 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

 

29.10.2019 roku:

 • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP (Mniszków, Błogie) zostały zadysponowane do miejscowości Holendry Grabowskie gm. Mniszków w celu ugaszenia palącej się sterty słomy. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palącą się słomę. Spaleniu uległo ok. 15 m3 słomy w balotach.

 

31.10.2019 roku:

 • W miejscowości Libiszów Kolonia na drodze gminnej doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych Nissan Almera oraz Ford Fiesta. Do zdarzenia zadysponowano zastęp PSP. Strażacy odłączyli akumulatory w autach oraz uprzątnęli jezdnię z pozostałości po kolizji. W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna.  Zniszczeniu uległ przód samochodu Ford Fiesta oraz przód samochodu Nissan Almera.

 

02.11.2019 roku:

 • Dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP zostały zadysponowane do pomocy w przesiadce ok. 70 pasażerów z pociągu do pociągu ze względu na śmiertelne potrącenie osoby znajdującej się na torach w miejscowości Brzuza gm. Drzewica.
 • Do pomocy w otwarciu drzwi w mieszkaniu na ul. C.K. Norwida w Opocznie zadysponowano dwa zastępy PSP.
 • Na ul. Piotrkowską w Opocznie zadysponowano dwa zastępy PSP do zdarzenia, które dotyczyło wyczuwalnego zapachu gazu w mieszkaniu. Po dojeździe na miejsce zgłoszenie potwierdziło się. Strażacy wykonali pomiar stężenia gazu, ewakuowali mieszkańców, przewietrzyli pomieszczenie. Prawdopodobną przyczyną zapachu gazu było nieodpowiednie dokręcenie reduktora gazu.
 • Dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP (Paradyż, Żarnów) zadysponowano do wypadku drogowego na DK 74 w miejscowości Trojanowice z udziałem dwóch samochodów osobowych marki Ford Mondeo oraz Opel Astra 3. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, oświetlili teren akcji oraz uprzątnęli jezdnię. W wyniku wypadku zostały ranne trzy osoby, które zabrano do szpitala. W obu pojazdach uszkodzeniu uległy przody samochodów.