Informacje Straży Pożarnej za okres od 19.08.2019 roku do 25.08.2019 roku

 

W okresie od 19 sierpnia 2019 roku  do 25 sierpnia 2019 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

 

19.08.2019 roku:

 • Zastęp PSP został zadysponowany do kolizji auta osobowego marki Audi A4 z autem ciężarowym Scania na ul. Staromiejskiej w Opocznie. Po dojeździe zastępu PSP na miejsce zdarzenia samochód osobowy znajdował się na chodniku a samochód ciężarowy częściowo na jezdni blokując jeden pas drogi. Jedna osoba (pasażer samochodu osobowego) została poszkodowana. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia w tym odłączenie akumulatorów, neutralizacja płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięcie pozostałości po kolizji. Najprawdopodobniej przyczyną kolizji było niezachowanie zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu.
 • Trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP Wygnanów zostały zadysponowane do wypadku drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego marki Skoda Octavia, który wypadł z łuku drogi  i wpadł do rzeki w miejscowości Zameczek gm. Opoczno. W chwili przyjazdu pierwszego zastępy na miejsce zdarzenia, zastano samochód osobowy częściowo zanurzony dachem do dołu w rzece. Kierowca został wydobyty z pojazdu przez osoby postronne. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie kpp osobie poszkodowanej. Przyczyną zdarzenia najprawdopodobniej było niezachowanie zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu.
 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do usunięcia gniazda szerszeni, które znajdowało się w szczycie budynku mieszkalnego w miejscowości Różanna gm. Opoczno.

 

20.08.2019 roku:

 • Zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia gniazda szerszeni, które znajdowało się w elewacji budynku mieszkalnego na ul. Jarzębinowej w Opocznie.

 

21.08.2019 roku:

 • Zastęp PSP został dwukrotnie zadysponowany do wypompowania wody z zalanych przez ulewny deszcz piwnic budynków mieszkalnych. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło zalanego garażu na ul. Staromiejskiej, a drugie na ul. Piotrkowskiej w Opocznie.
 • Kolejne zgłoszenie dotyczyło zalanego kanału wagi na złomowisku w Opocznie na ul Dworcowej. Do tego zdarzenia zadysponowano jeden zastęp PSP. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz wypompowanie wody z zalanego przez deszcz kanału.
 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Kamień zostały zadysponowane do usunięcia gniazda szerszeni w miejscowości Grudzień-Las gm. Sławno. Gniazdo znajdowało się na terenie jednej z posesji pod pustymi klatkami po królikach.

 

22.08.2019 roku:

 • Zastęp PSP został zadysponowany dwukrotnie do usunięcia gniazda os, które znajdowało się pod schodami budynku mieszalnego na ul. Nowej w Opocznie oraz na poddaszu domku letniskowego na ul. Spokojnej.
 • Tego dnia zastęp PSP został zadysponowany do pomocy przy ewakuacji ponad 300 osób z pociągu, który został uszkodzony przez zerwaną sieć trakcyjną w miejscowości Lubocz gm. Rzeczyca. Osoby zostały ewakuowane do podstawionych autobusów.

 

23.08.2019 roku:

 • Dwukrotnie zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia gniazd szerszeni, które znajdowały się w ścianie między murami w m miejscowości Trzebina gm. Drzewca, oraz na   ul. Parkowej w Opocznie.
 • Tego dnia zastęp PSP został zadysponowany do kolizji trzech samochodów osobowych marki Audi A4 i Ford Ranger oraz Opel Astra. Zdarzenie miało miejsce w Opocznie na ul. Kolberga DW 726. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów w samochodach, zakręcenie zaworu butli instalacji LPG w Audi A4, udzielenie kpp osobie poszkodowanej, usunięcie plamy płynów eksploatacyjnych. Zniszczeniu uległ przód samochodu Audi A4, przód oraz tył samochodu Ford Ranger oraz tył samochodu Opel Astra.

 

25.08.2019 roku:

 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Petrykozy zostały zadysponowane do zabezpieczenia lądowania i startu śmigłowca LPR na nieużytkach rolnych, które przyleciało po osobę poszkodowaną.
 • Dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP Drzewica zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru palącej się słomy wewnątrz obory. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody w natarciu na palące się kostki słomy oraz wyniesienie i przelanie pozostałej słomy. Przyczyną pożaru najprawdopodobniej było zaprószenie ognia.

 

 

Informacje Straży Pożarnej za okres od 12.08.2019 roku do 18.08.2019 roku

 

W okresie od 12 sierpnia 2019 roku  do 18 sierpnia 2019 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

 

12.08.2019 roku:

 • Zastęp PSP został zadysponowany do wydobycia uwięzionych psów w studzience kanalizacyjnej na ul. Bolesława Chrobrego w Opocznie. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz wydobycie psów na powierzchnię.
 • Tego dnia były dwa zgłoszenia dotyczące pożaru traw na nieużytkach rolnych. Do jednego z nich zadysponowano zastęp OSP Drzewica na ul. Stawową w Drzewicy. Pożar traw obejmował powierzchnię ok. 0,04 ha nieużytków rolnych. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody w natarciu na palącą się trawę i ugaszenie pożaru. Drugie zgłoszenie dotyczyło pożaru traw na nieużytkach rolnych w miejscowości Poświętne na ul. Dworskiej. Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp OSP Poświętne. Po dojeździe na miejsce okazało się, że nie ma pożaru, a dym wydobywał się z ogniska znajdującego się pod nadzorem osoby dorosłej na jednej z posesji. Alarm okazał się fałszywy.

 

13.08.2019 roku:

 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Drzewica zostały zadysponowane do wybuchu akumulatora w budynku handlowo – magazynowym w miejscowości Drzewica ul. Braci Kobylańskich. W chwili dojazdu pierwszego zastępu zastano w pomieszczeniu handlowo – magazynowym kilkadziesiąt akumulatorów, w tym jeden uszkodzony. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz podanie prądu wody w celu schłodzenia akumulatorów.
 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Drzewica zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru balotów słomy znajdujących się na polu w Drzewicy na ul. Przemysłowej. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz podanie jednego prądu wody w natarciu na palące się baloty słomy. Spaleniu uległy trzy baloty słomy.

 

14.08.2019 roku:

 • Trzy zastępy PSP zostały zadysponowane do pomocy Policji w otwarciu drzwi do mieszkania na ul. Kopernika w Opocznie.
 • Zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia gniazda szerszeni, które znajdowało się pod dachem garażu w Mroczkowie Gościnnym.
 • Dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP (Paradyż, Żarnów) zostały zadysponowane do wypadku drogowego z udziałem 3 samochodów w Budkowie gm. Żarnów na DK 74. Po dotarciu pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia zastano samochód Fiat Doblo oraz samochód ciężarowy Renault Magnum na jezdni, natomiast trzecie auto dostawcze Iveco znajdowało się w przydrożnym rowie. Jedna osoba została poszkodowana. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przybycia ZRM, usunięciu płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięcie jezdni z pozostałości po zdarzeniu drogowym.

 

15.08.2019 roku:

 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Wąglany zostały zadysponowane do usunięcia nadłamanego konaru drzewa, który zwisał nad drogą gminną między Wąglanami a Białaczowem. Zadaniem strażaków było usunięcie uschniętego drzewa oraz uprzątnięcie jezdni z pozostałości po jego usunięciu.
 • Zastęp OSP Drzewica został zadysponowany do ugaszenia pożaru balotu słomy na środku ulicy Stawowej w Drzewicy. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ugaszenie palącej się słomy oraz uprzątnięcie jezdni z pozostałości po pożarze.

 

16.08.2019 roku:

 • Zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP (Petrykozy, Wąglany, Białaczów) zostały zadysponowane do usunięcia plamy oleju z drogi powiatowej w miejscowości Petrykozy gm. Białaczów. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz sorpcja i neutralizacja plamy substancji ropopochodnej .
 • Zastęp PSP został zadysponowany na ul. Kwiatową w Opocznie w celu usunięcia gniazda os, które znajdowało się pod dachem garażu.
 • Zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP ( Paradyż dwa zastępy oraz jeden zastęp OSP Wójcin) zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru suszarni, w której suszyły się zioła w miejscowości Paradyż na ul. Koneckiej. Do zadań strażaków należało  zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody w natarciu na palące się zioła, wyniesienie nadpalonych ziół z suszarni oraz dogaszenie pożar.

 

17.08.2019 roku:

 • Zastęp OSP Krzczonów został zadysponowany do ugaszenia pożaru nieużytków rolnych w miejscowości Krzczonów gm. Drzewica. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz podanie jednego prądu wody w natarciu na palącą się trawę.

 

 

Informacje Straży Pożarnej za okres od 05.08.2019 roku do 11.08.2019 roku

 

W okresie od 5 sierpnia 2019 roku  do 11 sierpnia 2019 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

 

05.08.2019 roku:

 • Trzy zastępy PSP zostały zadysponowane do zgłoszenia dotyczącego zadymienia w budynku mieszkalnym w Opocznie na ul. Rolnej. Po dotarciu na miejsce zastano zadymienie spowodowane przypaloną potrawą na kuchni gazowej. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie mienia, ugaszenie pożaru, wyniesieniu przypalonej potrawy, przewietrzenie pomieszczeń oraz wykonanie pomiaru miernikiem wielogazowym.
 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do uwolnienia uwięzionego ptaka w metalowej konstrukcji ulicznej latarni.
 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru układu hamulcowego w samochodzie ciężarowym. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Leśnej w Opocznie. Po przybyciu zastępów na miejsce zastano samochód ciężarowy w zatoce autobusowej.  Zadaniem strażaków było ugaszenie palącego się samochodu wraz z naczepą podając jeden prąd wody na palące się elementy. Spaleniu uległa opona, felga, przewody, błotnik oraz instalacja elektryczna.

 

06.08.2019 roku:

 • Dwa zastępy PSP dwukrotnie zostały zadysponowane do usunięcia gniazda os, które znajdowało się w elewacji bloku mieszkalnego na 1 i 2 piętrze na ulicy Wojciecha Kossaka w Opocznie.
 • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP (Sławno, Olszowiec) zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru samochodu osobowego marki Renault Safrane w miejscowości Olszowiec gm. Sławno. W chwili przybycia zastępów straży zastano pożar w komorze silnika oraz w przedziale kabinowym. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ugaszenie auta oraz zakręcenie zaworu butli z gazem.
 • Tego samego dnia doszło do groźnego pożaru prasy oraz słomy po kombajnie w miejscowości Białaczów. Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu zastano pożar prasy oraz słomy o powierzchni ok. 5 ha. Niestety siły i środki nie były wystarczające aby opanować pożar, dlatego też zadysponowano kolejne zastępy z terenu gminy oraz gmin sąsiednich. W akcji brało udział 17 zastępów straży. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podaniu  piętnastu prądów wody w natarciu na palącą się prasę oraz słomę. W wyniku pożaru spaliło się 25 ha pola oraz prasa. Straty oszacowano na 120 tys. złotych a uratowano mienie 20 tys. złotych.

 

07.08.2019 roku:

 • W godzinach południowych zastęp PSP oraz  OSP zostały zadysponowane do wypadku samochodu ciężarowego na DK 74, który uderzył w znak w skutek czego zablokował oba pasy jezdni, a częściowo wpadł do rowu w miejscowości Grębenice m. Żarnów. Po dojeździe na miejsce zastępu OSP Żarnów do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora, neutralizacja oraz sorpcja płynów eksploatacyjnych, uprzątnięcie pozostałości po kolizji drogowej. W wypadku nikt nie ucierpiał.
 • Tego dnia zastęp PSP został zadysponowany do nietypowego zdarzenia, które miało na celu schwytanie żmij w szkole podstawowej w Mroczkowie Gościnnym.

 

08.08.2019 roku:

 • Zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Kuligowską w Opocznie w celu zabezpieczenia lądowania śmigłowca LPR, które przyleciało do trzyletniego dziecka, które upadło z wysokości.
 • Zastęp PSP został zadysponowany do ugaszenia tlących się pozostałości roślinnych, które znajdowały się na terenie jednej z posesji w miejscowości Wola Załężna gm. Opoczno. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody w natarciu i ugaszenie tlących się pozostałości roślinnych.

 

09.08.2019 roku:

 • Zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia gniazda os, które znajdowało się w altanie na terenie ogródka działkowego w Opocznie na ul. Wałowej.
 • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP (Brzustowiec, Krzczonów) zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru poszycia leśnego w pobliżu miejscowości Rożek. Do zdań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie dwóch prądów wody w natarciu na źródło ognia, gaszenie tłumicami. Spaleniu uległo 0,5 ha poszycia leśnego.
 • Zastęp PSP oraz OSP Paradyż zostały zadysponowane do usunięcia gniazda os, które znajdowały się pod dachem budynku mieszkalnego na wysokości ok. 8 metrów. Zdarzenie miało miejsce w Paradyżu na ul. Polnej.

 

10.08.2019 roku:

 • Zastęp PSP został zadysponowany do kolizji samochodu ciężarowego z samochodem dostawczym, która miała miejsce w Opocznie na skrzyżowaniu ulic Dworcowa - Piotrkowska. Uszkodzeniu uległ przód pojazdu dostawczego oraz tył naczepy samochodu ciężarowego. W kolizji nie było osób poszkodowanych. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia w tym odłączenie akumulatorów,  usunięcie płynów eksploatacyjnych z jezdni oraz innych pozostałości po kolizji.
 • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP (Krzczonów, Drzewica) zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru poszycia leśnego w miejscowości Krzczonów. Po dojeździe pierwszego zastępu zastano pożar poszycia leśnego w wielkości ok. 5 arów. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów w natarciu na palące się poszycie leśne oraz gaszenie przy użyciu tłumic. Spaleniu uległo ok. 5 arów poszycia leśnego.

 

11.08.2019 roku:

 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do wypadku dwóch samochodów osobowych Ford Focus 2 i VW Passat w miejscowości Kruszewiec na drodze wojewódzkiej nr 726 . Samochód VW znajdował się na jezdni natomiast,  Ford znajdował się w przydrożnym rowie. Jedna osoba została uwięziona w pojeździe z możliwością dostępu, a pozostałe trzy osoby odmówiły udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia w tym odłączenie akumulatorów, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, usunięciu plamy płynów eksploatacyjnych oraz uprzątniecie jezdni po zdarzeniu drogowym. Uszkodzeniu uległ przód oraz bok samochodu Ford Focus 2 oraz przód VW Passaata.
 • Zastęp PSP został zadysponowany do ugaszenia pożaru traw na nieużytkach rolnych na ul. Rolnej w Opocznie.  Spaleniu uległo ok. 12 arów nieużytków rolnych.

 

 

Informacje Straży Pożarnej za okres od 29.07.2019 roku do 04.08.2019 roku

 

W okresie od 29 lipca 2019 roku  do 4 sierpnia 2019 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

 

29.07.2019 roku:

 • W miejscowości Zarzęcin (gm. Mniszków) w godzinach południowych doszło do pożaru drewnianej stodoły, w chwili przybycia na miejsce pierwszego zastępu OSP, pożarem objęty był już cały budynek. W akcji uczestniczył jeden zastęp PSP oraz pięć zastępów OSP. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu czterech prądów wody, rozebraniu spalonej konstrukcji stodoły oraz przelanie wodą pozostałości w celu dogaszenia zarzewi ognia. Niestety spaleniu uległ cały budynek wraz z całym zaopatrzeniem.
 • Jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP zostały zadysponowane do pożaru rżyska, słomy po kombajnie oraz zboża na pniu w miejscowości Sołek (gm. Opoczno). Spaleniu uległo ok. 5 arów zboża na pniu oraz ok. 3 ary słomy po kombajnie.
 • Jeden zastęp PSP oraz cztery OSP zadysponowano do ugaszenia pożaru rżyska oraz poszycia  w przyległym młodniku leśnym w miejscowości Krzczonów (gm. Drzewica). Spaleniu uległo ok. 1 ha rżyska oraz ok. 20 arów poszycia leśnego.
 • Pięć zastępów PSP oraz jeden zastęp OSP Żarnów zostały zadysponowane do udzielania pomocy osobom uwięzionym na środku zalewu w popsutym rowerku wodnym w miejscowości Miedzna Murowana (gm. Żarnów). Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że osoby znajdowały się już na brzegu zbiornika, gdzie samodzielnie dotarły. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP zostały zadysponowane do usunięcia gniazd os i szerszeni na posesjach w Opocznie na ul. C.K. Norwida oraz w Białaczowie na Pl. Wolości.

 

30.07.2019 roku:

 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do usunięcia gniazda os w stacji transformatorowej w miejscowości Białaczów oraz do gniazda, które znajdowało się wewnątrz garażu w Opocznie na ul. Limanowskiego
 • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP ( Skórkowice, Chełsty) zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru traw na nieużytkach rolnych w miejscowości Klew-Kolonia. Spaleniu uległo ok. 1,5 ha traw.

 

31.07.2019 roku:

 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Prymusowa Wola zostały zadysponowane do pożaru ok. 20 arów rżyska oraz 5 balotów słomy. Działania polegały na podaniu dwóch prądów wody oraz zabezpieczeniu zdarzenia.
 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Żarnów zostały zadysponowane do usunięcia wycieku paliwa z Autobusu w miejscowości Trojanowice. Po dotarciu zastępu PSP na miejsce okazało się, że na miejscu jest już firma serwisująca pojazd usuwająca nieszczelność.
 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Dzielna zostały zadysponowane do usunięcia gniazda os w budynku mieszkalnym (blok) w elewacji pod balkonem w miejscowości Opoczno ul. C.K.Norwida oraz w miejscowości Bielowice, gdzie gniazdo znajdowało się na ścianie budynku mieszkalnego.

 

01.08.2019 roku:

 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Sławno zostały zadysponowane do zabezpieczenia lądowania śmigłowca LPR, które było wezwane do poparzonego dziecka.
 • Dwa zastępy OSP (Błogie, Mniszków) zostały zadysponowane do usunięcia z jezdni plamy substancji ropopochodnej.

 

02.08.2019 roku:

 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru samochodu osobowego na ulicy C. K. Norwida w Opocznie. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia nie zastano właściciela auta. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zlokalizowanie źródła zadymienia oraz ugaszenie pożaru.
 • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP (Drzewica, Krzczonów) zostały zadysponowane do wypadku samochodu osobowego marki Opel Astra 2, który wypadł z drogi uderzył w bramę posesji i się zapalił w miejscowości Zakościele (gm. Drzewica). Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu zastano pojazd poza jezdnią. Do zadań należało  zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ugaszenie palącego się samochodu, uprzątnięcie pozostałości po kolizji drogowej.
 • Zastęp PSP został zadysponowany do ugaszenia pożaru traw na nieużytkach rolnych w miejscowości Ogonowice. Spaleniu uległo ok 15 arów traw.
 • Zastęp PSP został zadysponowany na ul. C. K. Norwida w Opocznie do udzielania pomocy w zniesieniu z 4 piętra budynku mieszkalnego do karetki, pacjenta który znajdował się w stanie zagrożenia życia.

 

03.08.2019 roku:

 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Kraśnica zostały zadysponowane do zabezpieczenia miejsca lądowania śmigłowca LPR w miejscowości Antoniów (gm. Opoczno).

 

04.08.2019 roku:

 • Dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Żarnów zostały zadysponowane do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Renault Laguna i Audi A4 w miejscowości Miedzna Murowana. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia w tym odłączenie akumulatorów w samochodach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz uprzątnięciu jezdni po kolizji drogowej.
 • Zastęp PSP został zadysponowany do niecodziennej sytuacji, która polegała na otworzeniu zatrzaśniętych drzwi kabiny toalety w pociągu, w której znajdował się mężczyzna. Sytuacja zdarzyła się w pociągu relacji Praga-Warszawa Wschodnia w miejscowości Idzikowice.

 

W tym okresie były również dwa zgłoszenia, które okazały się fałszywe.