Informacje Straży Pożarnej za okres od 29.07.2019 roku do 04.08.2019 roku

 

W okresie od 29 lipca 2019 roku  do 4 sierpnia 2019 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

 

29.07.2019 roku:

 • W miejscowości Zarzęcin (gm. Mniszków) w godzinach południowych doszło do pożaru drewnianej stodoły, w chwili przybycia na miejsce pierwszego zastępu OSP, pożarem objęty był już cały budynek. W akcji uczestniczył jeden zastęp PSP oraz pięć zastępów OSP. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu czterech prądów wody, rozebraniu spalonej konstrukcji stodoły oraz przelanie wodą pozostałości w celu dogaszenia zarzewi ognia. Niestety spaleniu uległ cały budynek wraz z całym zaopatrzeniem.
 • Jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP zostały zadysponowane do pożaru rżyska, słomy po kombajnie oraz zboża na pniu w miejscowości Sołek (gm. Opoczno). Spaleniu uległo ok. 5 arów zboża na pniu oraz ok. 3 ary słomy po kombajnie.
 • Jeden zastęp PSP oraz cztery OSP zadysponowano do ugaszenia pożaru rżyska oraz poszycia  w przyległym młodniku leśnym w miejscowości Krzczonów (gm. Drzewica). Spaleniu uległo ok. 1 ha rżyska oraz ok. 20 arów poszycia leśnego.
 • Pięć zastępów PSP oraz jeden zastęp OSP Żarnów zostały zadysponowane do udzielania pomocy osobom uwięzionym na środku zalewu w popsutym rowerku wodnym w miejscowości Miedzna Murowana (gm. Żarnów). Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że osoby znajdowały się już na brzegu zbiornika, gdzie samodzielnie dotarły. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP zostały zadysponowane do usunięcia gniazd os i szerszeni na posesjach w Opocznie na ul. C.K. Norwida oraz w Białaczowie na Pl. Wolości.

 

30.07.2019 roku:

 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do usunięcia gniazda os w stacji transformatorowej w miejscowości Białaczów oraz do gniazda, które znajdowało się wewnątrz garażu w Opocznie na ul. Limanowskiego
 • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP ( Skórkowice, Chełsty) zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru traw na nieużytkach rolnych w miejscowości Klew-Kolonia. Spaleniu uległo ok. 1,5 ha traw.

 

31.07.2019 roku:

 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Prymusowa Wola zostały zadysponowane do pożaru ok. 20 arów rżyska oraz 5 balotów słomy. Działania polegały na podaniu dwóch prądów wody oraz zabezpieczeniu zdarzenia.
 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Żarnów zostały zadysponowane do usunięcia wycieku paliwa z Autobusu w miejscowości Trojanowice. Po dotarciu zastępu PSP na miejsce okazało się, że na miejscu jest już firma serwisująca pojazd usuwająca nieszczelność.
 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Dzielna zostały zadysponowane do usunięcia gniazda os w budynku mieszkalnym (blok) w elewacji pod balkonem w miejscowości Opoczno ul. C.K.Norwida oraz w miejscowości Bielowice, gdzie gniazdo znajdowało się na ścianie budynku mieszkalnego.

 

01.08.2019 roku:

 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Sławno zostały zadysponowane do zabezpieczenia lądowania śmigłowca LPR, które było wezwane do poparzonego dziecka.
 • Dwa zastępy OSP (Błogie, Mniszków) zostały zadysponowane do usunięcia z jezdni plamy substancji ropopochodnej.

 

02.08.2019 roku:

 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru samochodu osobowego na ulicy C. K. Norwida w Opocznie. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia nie zastano właściciela auta. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zlokalizowanie źródła zadymienia oraz ugaszenie pożaru.
 • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP (Drzewica, Krzczonów) zostały zadysponowane do wypadku samochodu osobowego marki Opel Astra 2, który wypadł z drogi uderzył w bramę posesji i się zapalił w miejscowości Zakościele (gm. Drzewica). Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu zastano pojazd poza jezdnią. Do zadań należało  zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ugaszenie palącego się samochodu, uprzątnięcie pozostałości po kolizji drogowej.
 • Zastęp PSP został zadysponowany do ugaszenia pożaru traw na nieużytkach rolnych w miejscowości Ogonowice. Spaleniu uległo ok 15 arów traw.
 • Zastęp PSP został zadysponowany na ul. C. K. Norwida w Opocznie do udzielania pomocy w zniesieniu z 4 piętra budynku mieszkalnego do karetki, pacjenta który znajdował się w stanie zagrożenia życia.

 

03.08.2019 roku:

 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Kraśnica zostały zadysponowane do zabezpieczenia miejsca lądowania śmigłowca LPR w miejscowości Antoniów (gm. Opoczno).

 

04.08.2019 roku:

 • Dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Żarnów zostały zadysponowane do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Renault Laguna i Audi A4 w miejscowości Miedzna Murowana. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia w tym odłączenie akumulatorów w samochodach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz uprzątnięciu jezdni po kolizji drogowej.
 • Zastęp PSP został zadysponowany do niecodziennej sytuacji, która polegała na otworzeniu zatrzaśniętych drzwi kabiny toalety w pociągu, w której znajdował się mężczyzna. Sytuacja zdarzyła się w pociągu relacji Praga-Warszawa Wschodnia w miejscowości Idzikowice.

 

W tym okresie były również dwa zgłoszenia, które okazały się fałszywe.