Informacje Straży Pożarnej za okres od 17.12.2018 roku do 01.01.2019 roku

 

W okresie od 17 grudnia 2018 r. do 1 stycznia 2019r. jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:


 

W dniu 17.12.2018.

- jeden zastęp PSP zadysponowano na ul. Piotrkowską w Opocznie do usunięcia nadłamanego konaru drzewa zwisającego nad chodnikiem. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu nadłamanego konaru drzewa zagrażającego przechodniom.

 

W dniu 18.12.2018.

- Dwa zastępy PSP oraz jeden OSP zadysponowano do wypadku drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego w pobliżu miejscowości Karwice. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp osobom poszkodowanym oraz uprzątnięciu jezdni po wypadku drogowym.

 

W dniu 19.12.2018.

- Dwa zastępy PSP zadysponowano do otwarcia drzwi w budynku mieszkalnym w m. Sielec gm. Opoczno.

- Dwa zastępy PSP zadysponowano do zadymienia w budynku mieszkalnym w m. Kruszewiec.

 

W dniu 21.12.2018.

- zastęp JRG oraz dwa zastępy OSP Mniszów i Błogie zadysponowano do wypadku w miejscowości Strzelce , dachowanie samochodu osobowego jedna osoba poszkodowana. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp osobie poszkodowanej oraz uprzątnięciu jezdni po wypadku drogowym.

 

W dniu 22.12.2018.

- zastęp JRG oraz dwa zastępy OSP Poświętne i Brudzewice zadysponowano do wypadku na DK48 w miejscowości Brudzewice Kolonia , samochód osobowy uderzył w drzewo jedna osoba poszkodowana. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu osoby z pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych współudziale w czynnościach reanimacyjnych z ZRM oświetleniu miejsca zdarzenia od celów dochodzeniowych oraz uprzątnięciu jezdni po wypadku drogowym. Wyniku wypadku śmierć poniósł 19 letni mężczyzna kierowca pojazdu.

- Dwa zastępy PSP oraz jeden OSP zadysponowano do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Bratków gm. Sławno.

 

W dniu 23.12.2018.

- Jeden zastęp PSP zadysponowano do wypadku drogowego w którym, udział brał motocykl oraz samochód osobowy w miejscowości Opoczno.

 

W dniu 24.12.2018.

- Dwa zastępy PSP zadysponowano do rozszczelnionego zbiornika paliwa w samochodzie ciężarowym w miejscowości Opoczno.

 

W dniu 29.12.2018

- Trzy zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP zadysponowano do pożaru garażu w m. Strzelce gm. Mniszków w którym znajdowały się min. sam. osobowy oraz butla z acetylenem.

 

W dniu 31.12.2018

- zastęp OSP KSRG Drzewica zadysponowano do uprzątnięcia złamanego konara drzewa z jezdni w Drzewicy na ul. Władysława Sikorskiego.

 

W dniu 01.01.2019

- Dwa zastępy PSP zadysponowano na ul. Słoneczną w Opocznie do pożaru sadzy w kominie. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się sadzy.

- Jeden zastęp PSP zadysponowano na ulicę M.C. Skłodowskiej w Opocznie do ugaszenia palących się śmieci w koszu.

- jeden zastęp PSP oraz jeden OSP Żarnów zadysponowano do kolizji drogowej samochodu ciężarowego Scania w miejscowości Żarnów. Pojazd zjechał do przydrożnego rowu przewracając się na bok. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów.