Informacje Straży Pożarnej za okres od 05.12 do 12.12.2018 roku

 

W okresie od 5 do 12 grudnia 2018r. jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

 

W dn. 05.12.2018

- Dwa  zastępy  PSP zadysponowano do wypadku drogowego  w pobliżu miejscowości Bukowiec Opoczyński. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji płynów eksploatacyjnych na jezdni oraz udzieleniu kpp osobie poszkodowanej.

W dn. 06.12.2018

- Dwa zastępy PSP zadysponowano na ul. Skłodowskiej-Curie  w Opocznie do budynku wielorodzinnego gdzie  w jednym z mieszkań lokatorzy wyczuwali zapach gazu. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym oraz zakręceniu zaworu gazu.

- Jeden zastęp OSP Opoczno zadysponowano do usunięcia złamanych konarów drzewa z drogi w miejscowości Ogonowice.

W dn. 07.12.2018

- Jeden zastęp PSP zadysponowano do pomocy Policji w otwarciu drzwi do mieszkania budynku mieszkalnego w Opocznie.

- Dwa  zastępy  PSP oraz jeden OSP w KSRG zadysponowano do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Karwicach.

W dniu 08.12.2018

- Zastęp PSP oraz OSP Drzewica zadysponowano na ul. Kolejową w Drzewicy. W budynku wielorodzinnym w jednym z mieszkań uruchomiła się czujka tlenku węgla w wyniku zadymienia spowodowanego przez rozpalanie w piecu kaflowym sąsiedniego mieszkania.  Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym, przewietrzenia budynku oraz wygaszenia pieca .

W dniu 09.12.2018

- Zastęp PSP zadysponowano na ul. Kopernika w Opocznie. W budynku wielorodzinnym w skutek niedrożnej kanalizacji doszło do zalania piwnicy. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wypompowaniu zanieczyszczonej wody.

W dniu 10.12.2018

-Dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP  zostały zadysponowano do pożaru drewnianej stodoły w m. Błogie Szlacheckie. Działania zastępów polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody oraz ugaszeniu pożaru.

-Dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP  zostały zadysponowano do pożaru piwnicy w budynku mieszkalnym w miejscowości Klew. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  przewietrzeniu pomieszczeń oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.

- Dwa  zastępy  PSP oraz jeden OSP Opoczno zadysponowano do wypadku drogowego  w miejscowości Ogonowice. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uprzątnięciu jezdni po wypadku drogowym.

W dniu 11.12.2018

- Dwa  zastępy  PSP zadysponowano do wypadku drogowego  w pobliżu miejscowości Bukowiec Opoczyński. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji płynów eksploatacyjnych na jezdni oraz udzieleniu kpp osobie poszkodowanej.