Informacje Straży Pożarnej za okres od 26.11 do 04.12.2018 roku

 

W okresie od 26 listopada  do 4 grudnia 2018r. jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

 

W dn. 27.11.2018

 

- Jeden zastęp PSP oraz jeden OSP Petrykozy zadysponowano do pomocy   w otwarciu drzwi mieszkania w Skroninie. Działania zastępów to zabezpieczenie miejsca, dotarcie do mieszkania oraz udzielenie kpp poszkodowanej  (wsparcie psychiczne).

- Dwa zastępy PSP zadysponowano w celu otwarcia drzwi do mieszkania bloku, w którym znajdowała się osoba poszkodowana.

W dn. 29.11.2018

- Jeden zastęp PSP oraz jeden OSP Wójcin zadysponowano do kolizji dwóch samochodów osobowych na DK 74 w pobliżu miejscowości Honoratów. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji i sorpcji płynów eksploatacyjnych na jezdni.

W dn. 01.12.2018

Dwa zastępy JRG Opoczno zostały zadysponowane do pożaru sadzy w budynku na ul. Drzymały. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca w kotłowni, ugaszeniu palących się sadzy, przewietrzeniu pomieszczeń i wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.

W dn. 02.12.2018

Jeden Zastęp JRG Opoczno oraz jeden zastęp OSP Drzewica zostały zadysponowane do zdarzenia w którym samochód osobowy uderzył w słup energetyczny w Drzewicy . Brak osób poszkodowanych.

W dn. 03.12.2018

- Jeden zastęp PSP zadysponowano usunięcia plamy substancji ropopochodnej z drogi gminnej w miejscowości Libiszów.

Jeden zastęp JRG Opoczno i jeden OSP Opoczno zostały zadysponowane do zderzenia samochodu osobowego ( Audi A5)  z autobusem na drodze wojewódzkiej 728 koło miejscowości Domaszno.  Po dojeździe jednostek na miejsce zdarzenia – samochód osobowy znajdował się w przydrożnym rowie, autobus na poboczu jezdni. Autobusem podróżowały dwie osoby, samochodem osobowym jedna. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, udzieleniu kpp i uprzątnięciu z jezdni pozostałości po zdarzeniu. Kierowca autobusu po przebadaniu przez ZRM został przewieziony do szpitala

W dn. 04.12.2018

- Jeden zastęp PSP zadysponowano w celu udzielenia kpp osobie poszkodowanej z powodu braku ZRM w miejscowości Opoczno na ul. Adama Mickiewicza.