Baba Wielkanocna - 18.03.2018

 

 Za nami kolejna edycja Baby Wielkanocnej która odbyła się w minioną niedzielę 18 marca w Miejskim Domu Kultury. Były śpiewy, rękodzieła i oczywiście przepyszne potrawy zrobione przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Przegląd Stołów Wielkanocnych w tym roku był bardzo udany, przybyło na niego wielu gości. Baba Wielkanocna to od lat kultywowanie nie tylko naszej regionalnej tradycji ludowej ale również tradycji związanej ze Świętami Wielkanocnymi.  Panie z Kół Gospodyń Wiejskich zaprezentowały stoły z jedzeniem, piękne rękodzieła a dzieci poznały techniki robienia palm i pisanek  oraz wzięły udział w przygotowaniu wielkanocnego stołu, każde z nich otrzymało wielkanocną palmę i własnoręcznie zrobione ozdoby.

Każdy kto zwiedzał stoiska mógł skosztować potraw, a zainteresowani mogli kupić ozdoby zarówno do wielkanocnego koszyczka jak i na stół.  Baba Wielkanocna nie mogła by się odbyć bez występów ludowych, pieśni wielkopostne zaprezentowały  Bukowianki, Kraśniczanki, Sitowianki, Wolowianki oraz zespół Cantabile.