Opoczno Południe - interwencja w sprawie połączeń

 

W dniu wczorajszym 14.03.2018 poseł na Sejm RP Robert Telus rozmawiał osobiście z prezesem PKP Intercity Markiem Chraniukiem  oraz v-ce prezesem PKP PLK Markiem Olkiewiczem.

Tematem rozmów było zaniepokojenie posła nadchodzącym rozkładem jazdy pociągów,  zarówno tych powrotnych  jak i wyjeżdzających  ze stacji Opoczno Południe.

Poseł Robert Telus apelował do prezesów, aby poranny pociąg odjeżdżał ze stacji Opoczno Południe wcześniej, tak by podróżujący mogli dojechać do stolicy na godzinę 7.00, a wrócić w godzinach pomiędzy 16.00 a 17.00.

Pociąg relacji Olsztyn - Kielce, który niegdyś kursował na opoczyńskiej trasie - powróci. Ma być uwzględniony w najbliższym rozkładzie jazdy, który obowiązywać będzie od czerwca tego roku.

Obaj prezesi zapewnili opoczyńskiego posła o tym, że przychylą się do jego prośby i w najbliższym rozkładzie uwzględnią więcej połączeń dla lepszego skomunikowania naszego miasta z dużymi aglomeracjami miejskimi.  Pierwszym  przykładem tego jest zapewnienie, iż pociąg relacji Olsztyn - Kielce, który niegdyś kursował na opoczyńskiej trasie powróci i ma być uwzględniony w najbliższym rozkładzie jazdy, który  obowiązywać będzie od czerwca tego roku.  To będzie duże ułatwienie, szczególnie w podróżach wakacyjnych. A więcej połączeń pozwoli mieszkańcom powiatu opoczyńskiego sprawniej podróżować do takich miast jak Warszawa, Kraków, Kielce, Poznań, Szczecin, Katowice czy Wrocław!